Sarıkaya’nın şiddet uyguladığı gazeteci: Dava açacağım

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın saldırısına uğrayan kameraman Ahmet Demir, salı günü konuyu yargıya taşıyacağını kaydetti. Gazeteci örgütleri ise ortak açıklama yaptı: "Kameralar önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması yüreğimizi sızlattı."

KRONOS 19 Aralık 2021 GÜNDEM

Muharrem Sarıkaya, yayın esnasında Ahmer Demir'e attığı tokat sonrası eleştirilerin odağına yerleşmişti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı gazeteci Ahmet Demir, “Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması. Salı günü dava açacağım.” dedi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le ropörtajı sırasında yaşanan bir olaydan dolayı kameraman Ahmet Demir’e tokat atmasına gazeteci örgütleri tepki gösterdi. Sarıkaya’nın saldırısına uğrayan Ahmet Demir ise konuyu mahkemeye taşıyacağını belirterek “Kameramanlık yapıyordum. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın (Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin)  bir şey yapmaması. Salı günü dava açacağım.” dedi.

Diplomasi Muhabirleri Derneği, Ekonomi Muhabirleri Derneği, Parlamento Muhabirleri Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ve Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından ortaklaşa yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kameralar önünde insan hakları ve emek savunuculuğu yaparken kamera arkasında kameraman tokatlaması herkes gibi bizlerin de yüreğini sızlattı. Şiddetin her türlüsünü şiddetle reddediyor, şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.”

MUHARREM SARIKAYA ÖZÜR DİLEDİ

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu yayında, İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir’e tokat attığı görüntüleriyle ilgili bir özür mesajı yayınladı. Sarıkaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yayını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettiğim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum.

Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.

Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum.”

İSTİFİNİ BOZMAYAN FATMA ŞAHİN DE AÇIKLAMA YAPTI

Röportaj sırasında Muharem Sarıkaya’nın şiddet uygulamasına hiçbir tepki vermeyen ve hiçbir şey olmamış gibi Gaziantep’ten ve baklavadan bahseden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li başkanı Fatma Şahin, olayın sosyal medyada yayılmasından sonra Twitter hesabından açıklama yaptı. Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya’nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. @msarikaya6 kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com