Savcı, Dilan Polat soruşturmasında komiser aracılığıyla rüşvet istemiş

Dilan ve Engin Polat soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanan avukat Ahmet Gün'ün verdiği dilekçeye göre, dönemin savcısı Gökalp Kökçü, Ahmet isimli komiser aracılığıyla kendisinden rüşvet talep etti.

KRONOS 04 Mart 2024 GÜNDEM

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından hakkında rüşvet soruşturması yürütülen savcı Gökalp Kökçü hakkında bir iddia daha gündeme geldi.

Sosyal medya fenomenleri Dilan Polat ve Engin Polat soruşturması kapsamında tutuklanan ve etkin pişmanlıktan yararlanan avukat Ahmet Gün’ün, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçe dikkat çekti. Ahmet Gün sö konusu dilekçesinde, daha önce Polat soruşturmasını yürüten savcı Gökalp Kökçü’nün, o dönem Ahmet isimli komiser aracılığıyla kendisinden rüşvet istediğini iddia etti.

HalkTV’nin haberine göre, Ahmet Gün, dilekçede, Gökalp Kökçü ve bir kısım polis hakkında üç ayrı suçlamada bulundu. Hakkında vergi uzmanlarınca hazırlanan bir rapor ve mütalaa olmamasına rağmen, “vergi kanununa muhalefet” suçundan tutuklandığını belirten Gün, kendisine yöneltilen yasadışı bahis suçunu hiç işlemediğini, bunun bir iftira olduğunu iddia etti.

‘GÖKALP KÖKÇÜ VE KOLLUK GÖREVLİLERİ HAKKINDA DAVA AÇILMALI’

Gün, Gökalp Kökçü ve emrindeki kollukların araştırılarak haklarında kamu davası açılması gerektiğini belirtti. Öte yandan Gün, savcılık ifadesinin ise savcının baskısı altında alındığını söyledi.

Gün, adliyedeki ifadesini Gökalp Kökçü’nün aldığını ancak o sırasında odada bulunan 3 polisin isminin tutanaklara geçirilmediğini aktardı. Gün dilekçesinde, ifade sonrası nezaretteyken komiser Ahmet isimli bir kişinin yanına gelerek kendisine, “Beni savcı gönderdi” dediğini anlattı. Gün, komiser Ahmet’in kendisinden bazı taleplerde bulunduğunu iddia etti.


 

Gün şikayet dilekçesinde Gökalp Kökçü, komiser Ahmet ve ifadesi alınırken odada bulunan polis memurlarından şikayetçi olduğunu belirtti.

Savcı Gökalp Kökçü hakkındaki rüşvet iddiaları sonrası HSK tarafından başka Erzurum’a sürülmüştü. Kökçü daha sonra emekliliğini istemiş, bu talebi kabul edilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com