Şebnem Korur Fincancı tutuklandı

Cumhur İttifakı tarafından hedef gösterilen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, "terör örgütü propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı.

KRONOS 27 Ekim 2022 GÜNDEM

Irak Kürdistanı bölgesinde TSK’nın PKK’ya yönelik operasyonlarında kimyasal silah kullanıldığı iddialarının araştırılmasını istediği için MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef gösterilen Türk Tabipleri Birliği Başkanı (TTB) Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı tutuklandı.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla Fincancı’nın tutuklanmasına karar verdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, “terör örgütü propagandası yapmak” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” iddialarıyla açtığı soruşturma kapsamında dün (26 Ekim) gözaltına alınan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Savcı, sorgusunun ardından Fincancı’yı tutuklama talebi ile mahkeme sevk etti.

HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ 

Fincancı, Irak’ın kuzeyinde PKK’ya karşı kimyasal silah kullanıldığını iddiasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere hedef gösterilmiş, dün de evinden gözaltına alınmıştı.

Yurtdışından döndükten sonra istendiği zaman ifadeye gidebileceğini savcılığa bildiren Fincancı, dün sabah evine yapılan baskınla gözaltına alınmış, evinde bulunan yasal kitap “örgütsel döküman” olarak medyaya servis edilmiş, asker olan dedesi ve babasının tabanacaların ait mermiler de yandaş basında suç unsuru olarak tanıtılmıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com