Afyon Belediyesi’nde bulunan gizli kamera ve ‘böcek’lere inceleme

Afyonkarahisar Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Burcu Köksal'ın yaptığı "Her yerde kamera, böcek var" açıklamasının ardından savcılık konu ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

KRONOS 19 Nisan 2024 GÜNDEM

31 Mart seçimlerinde AK Parti yönetimindeki Afyonkarahisar’da belediyeyi yüzde 50.73 oyla kazanan Burcu Köksal, görevi devraldıktan sonra belediyede yaptırdıkları incelemeye ilişkin “Her yerde kamera, böcek var. Prizlerin altına falan koymuşlar. Bildiğin gibi değil. Asansörde bile kamera olduğu konuşuluyor” açıklamasını yaptı.

Burcu Köksal’ın açıklamasının ardından başsavcılık iddialara ilişkin inceleme başlatıldığını bildirdi.

‘BÖCEK’ DİNLEME CİHAZLARI
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Son günlerde yerel ve ulusal basına yansıyan Afyonkarahisar Belediye binasına gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddialarının mahiyetinin anlaşılabilmesi için Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme başlatılmıştır” denildi.


Afyonkarahisar Belediyesi’nde ‘böcek’ dinleme cihazları ve belediye başkanının makam odasını izleyen bir gizli kamera yuvası görüntüleri ortaya çıkmıştı.

KÖKSAL: HER YERİ TARATTIRIYORUZ
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye binasının üçüncü katında yer alan başkanlık makamı, özel kalem ve sekreterliğin bulunduğu odaların özel bir ekip tarafından arandığını ve “böcek” olarak bilinen dinleme cihazı bulunduğunu söylemişti. Köksal, “Şüphelenmeye başladım ve bayram boyunca da belediyeye gelip gittik ama şüpheler ciddi bir şekilde artınca bir tarama yapılmasını istedim. Ne var ne yok ortaya çıksın istedim. Dün itibarıyla bir tarama yapıldı. Dinleme cihazları, görüntü cihazlarıyla ilgili raporlama yapılacak. Başkanlık katının bulunduğu üçüncü kattaki her yeri tarattırıyoruz. Başka bir yerde de varsa bulunup çıkartılması için çalışma yapıyoruz. Teknik olarak aldığım bilgiye göre tespiti de çok zormuş. Kimin ne şekilde koyduğunun tespit edilmesi çok zormuş. Elimizden geldiğince bulmaya çalışacağız. Bundan sonra belediyede böyle şeylerin yaşanmaması için gereken tedbirleri alacağız” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com