Şebnem Korur Fincancı: TSK neden üzerine alındı?

Irak'ın kuzeyinde kimyasal silah kullanıldığı iddiaları nedeniyle Erdoğan'ın hedef aldığı, hakkında soruşturma başlatılan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Kronos'a konuştu.

KRONOS 26 Ekim 2022 VİDEO

Irak’ın kuzeyinde kimyasal silah kullanıldığı iddiaları nedeniyle Erdoğan’ın hedef aldığı, hakkında soruşturma başlatılan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Kronos’a konuştu.

Skype bağlantısıyla görüşlerini paylaştığı bir yayındaki sözleri nedeniyle “terör örgütü propagandası yapmak” ve “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama” gibi suçlardan soruşturması devam eden ve bugün gözaltına alınan Korur Fincancı, Kronos‘un sorularını yanıtladı.

İncelemelere izin vermeyen Irak Kürdistan yönetimi. TSK neden alıngan davranıyor?

Mahpusların en önemli sorunları neler?


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Kronos’tan Selahattin Sevi’nin sorularını cevaplayan Fincancı, “Türkiye’de ne ile karşılaşacaksınız? Bir sürpriz bekliyor musunuz?” sorusuna “Türkiye’de olsam da aynı şeyi söylerdim” diyerek şöyle devam etmişti:

“Türkiye’de her şey sürpriz bence. Benim elimi kolumu sallayarak girmem de bir sürpriz olur. Uçağa kadar gelip beni almaları da bir başka sürpriz olur. Ama sürprizlere alışığız biz Türkiye’de. Öyle yaşıyoruz çünkü belirsizlikler ülkesi Türkiye.”

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com