Şebnem Korur Fincancı’ya mektup ve kart göndermek isteyenlere polis müdahalesi

Cezaevinde olan TBB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya mektup ve kart göndermek için Sirkeci'de toplanan gruba polis müdahale etti.

KRONOS 22 Kasım 2022 GÜNDEM

İstanbul Tabip Odası’nın çağrısıyla cezaevinde olan Türk Tabipleri Birliği (TBB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya mektup ve kart göndermek isteyenlere polis müdahale etti.

Sirkeci’deki Büyük Postane önünde bir araya gelen gruba polis, basın açıklamasının Fatih Kaymakamlığı tarafından yasaklandığını söyledi.

Fincancı için kart ve mektup göndermek isteyenlerin etrafı polis tarafından sarıldı. Kitlenin Fincancı için kart ve mektup göndermesi de engellendi.

İstanbul Tabip Odası üyeleri polis eşliğinde Büyük Postane çevresinden uzaklaştırıldı. Polis, basın mensuplarının görüntü almasına da izin vermedi.

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ertuğrul Oruç, “Buradan kaymakamlığı ve bu eyleme izin vermeyenleri protesto ediyoruz. Biz Şebnem Korur Fincancı’nın yanındayız, TTB’nin yanındayız. Meslek odamızı, örgütümüzü savunmaya devam edeceğiz, bu yaratılan korku iklimine de teslim olmayacağız. Biz buradayız” dedi.


 

İstanbul Tabip Odası’nın eylemde okumak istedikleri fakat polis tarafından engellenen mektubun tamamı şöyle:

“Değerli Başkanımız, Sevgili Şebnem Korur Fincancı,

Bir insanın bedensel olarak içeride olmasının düşüncesinin ve hizmetlerinin parmaklıklar ardında olması anlamına gelmediğini, bu anlamda hep aramızda olduğunuzu biliyoruz.

Biliyoruz ki içiniz rahat ve gözünüz arkada değil. Çünkü biliyorsunuz ki bedenen ‘içeride’ olmanız temsil ettiğiniz kurumu yolundan alıkoyamayacaktır. Bugün de başkanı olduğunuz kurum çatısı altında, ülkemiz hekimlerinin ve halkın sağlığı için İstanbul Tabip Odası olarak görevimizin başındayız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com