Seçil Erzan davasında 5 mağdur daha ortaya çıktı

Yüksek kar getirili özel fon vaadiyle, aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan'ın davasında 5 yeni mağdur daha ortaya çıktı.

KRONOS 03 Mayıs 2024 GÜNDEM

Yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 21 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan’ın davasında 5 yeni mağdur daha ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından birleştirme talepli olarak düzenlenen iddianamelerin kabul edilmesiyle, mağdur sayısı 21’den 26’ya yükseldi. İddianamede, Kaan Sinih, Sevgil Sinih, Tursun Sinih, Hacer Çorbacı ve Hasan Çorbacı’nın ‘müşteki’ sıfatıyla yer aldığı belirtildi.

MÜŞTEKİLER ŞİKAYETÇİ OLDU
Erzan’ın, müştekilerden Hacer ile Hasan Çorbacı’nın Tekirdağ’da yaşadıkları ve geçimlerini pazarcılık yaparak sağladıkları, Erzan ile müştekiler arasında tanışıklıklarının olduğu ifade edildi. Erzan’ın, müştekilere birikimlerini gizli bir fona yatıracağını söyleyerek ikna ettiği, daha sonra dolandırıldıklarını anlayan müştekilerin şikayetçi olduğu belirtildi.

İddianamede, müştekilerden Hasan Çorbacı’nın ifadesine de yer verilerek, “2022 yılında arsa almak için Erzan’dan para talep ettim, bana ‘abi paranı bozarsan çok büyük zarar edersin’ dedi. Ben de ‘zarar önemli değil’ deyip paramı göndermesini istedim. O tarihten sonra bir daha da aradığımda kendisine ulaşamadım. Sunumdayım, toplantıdayım gibi şeyler yazarak beni oyaladı. Daha sonraki günlerde olayların gün yüzüne çıktığını görüp dolandırıldığımı anladım” ifadelerine yer verildi.

“HİÇBİR ZAMAN PARA ALMADIM”
Erzan’ın ifadesinde ise, “Hacer ve Hasan Çorbacı’yı pazarcı olması sebebiyle tanırım, ben bunlardan bu zamana kadar fon ya da başka bir ad altında hiçbir zaman para almadım. Sadece banka bir takım yasal işlemler yapmışlardır. Kendilerine herhangi bir borcum bulunmamaktadır’’ şeklinde savunma yaptığı kaydedildi.

İddianamede, Erzan’ın müştekilere yatırım yapacağını söyleyerek kandırıp fona para yatırmaya ikna ettiği, Erzan’ın, Hüseyin Eligül ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek müştekilerden toplamda 125 bin lira para alarak dolandırıcılık yaptığı belirtildi.

DEVLET DESTEKİ FON TELKİNİ
Ayrıca iddianamede, Erzan’ın müştekiler Kaan Sinih, Sevgil Sinih ve Tursun Sinih’i başından itibaren kandırıp fona para yatırmaya ikna ettiği, müştekilerden toplamda 2 milyon 250 bin lira ile 150 bin dolar alarak dolandırdığı aktarıldı.


Erzan’ın müştekilerle arkadaşları aracılığıyla tanıştığı ve müştekilere devlet destekli bir fon olduğunu ve bundan kimseye bahsetmemeleri yönünde telkinlerde bulunduğu belirtilen iddianamede, müştekilerin para çekmek istedikleri zaman Erzan’ın medyada yer alan haberlerini gördükleri ve bu şekilde dolandırıldıklarını anladıkları ifade edildi.

Öte yandan Seçil Erzan hakkında talep edilen hapis cezası 275 yıla kadar yükseltildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com