Seçil Erzan davasında BDDK harekete geçti: Kayıtları istedi

BDDK, Seçil Erzan'ın Denizbank yetkilileriyle yaptığı mesajlaşma ve telefon kayıtlarının kendilerine ibraz edilmesini istedi.

KRONOS 27 Mart 2024 GÜNDEM

Yüksek kar vaadiyle aralarında ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi dolandıran Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın yargılandığı dava için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) devreye girdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen yazıya göre BDDK, dava sürecinde ortaya çıkan bilgi ve belgeler ile iddialardan dolayı yeni bir inceleme yapılması gerektiği yönünde karar kıldı.

Daha önce olayların meydana geldiği banka şubesinin kamera kayıtlarını talep eden BDDK, Seçil Erzan’ın Denizbank yetkilileriyle yaptığı mesajlaşma ve telefon kayıtlarının ibraz edilmesi yönünde talepte bulundu.

SEÇİL ERZAN OLAYI NEDİR?
Eski Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan’ın hayali fon yaratarak futbolcu ve iş insanlarını dolandırdığı davada, paranın genel olarak nakit teslim edildiği görülüyor. Erzan’a para kaptıranlanlar arasında bulunan iş insanı Mert Zeydanlı, içinde 1 milyon 525 bin dolar bulunan çantayı taşırken zorlandığını anlattı. Benzer şekilde Arda Turan ve başka isimlerde nakit parayı çantalarla taşıdılar, bu çantalar arabalara konuldu, indirildi, başka yerlere götürüldü.

Seçil Erzan dosyasında 18 önemli isim bulunuyor. Erzan tarafından yüksek getiri vaadiyle dolandırıldığını savunan kişiler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı Fatih Terim, Buse Terim, Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı, futbolcular Arda Turan, Ayhan Akman, Emre Belözoğlu, Semih Kaya, Hakan Ateş, Muslera, Selçuk İnan gibi isimler var.


Önce, Seçil Erzan’a ait olduğu iddia edilen notlar arasından çıkan bilgilere göre, neredeyse tümü nakit olan para trafiğine bakalım:

AĞIR PARA TRAFİĞİ
– Süleyman Aslan: 1 milyon 350 bin dolara karşılık 3 milyon 650 bin geri ödeme alarak 2 milyon 300 bin dolar kar etti. 10 milyon lira veren Aslan 14 milyon lira aldı.

– Eski futbolcu Semih Kaya: 3 milyon 200 bin dolarına karşılık 2 milyon dolar karla 5 milyon 200 bin dolar geri aldı.

– Çetin Burak: 1 milyon 250 bin dolar karşılığında 900 bin dolar karla 2 milyon 150 bin dolar geri aldı.

– Çorlu Belediyesi’nin AK Parti’li Meclis Üyesi Nuri Köşkdere: 500 bin doların karşılığında bir buçuk milyon dolar geri aldı. Karı 1 milyon dolar.

– Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

– Eski futbolcu Ayhan Akman: 1 milyon 500 bin dolar yatırıp 1 milyon 750 bin dolar karla 3 milyon 250 bin dolar geri aldı.

– Atilla Baltaş: 2 milyon 50 bin dolar karşılığında bir milyon 190 bin dolar karla, 3 milyon 240 bin geri aldı.

– Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

– Fatih Terim: 700 bin dolar karşılığında bir buçuk milyon dolar ödeme aldı.

– Merve Yılmaz: 50 bin dolar zarar ederken 5 milyon 810 bin TL karşılığında 7 milyon 400 bin TL karla 13 milyon 210 bin TL geri aldı.

– Semih Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir: 5 milyon dolar yatırdıktan sonra 750 bin dolar karla parasını geri aldı.

– Ali Yörük: 300 bin dolar karla parasını alırken 5 milyon TL’sine karşılık 7 buçuk milyon TL geri aldı.

Erzan’ın notlarına göre, bu paraların tümü nakit olarak geldi ve nakit olarak geri ödendi. Yani para çantalarla alındı ve verildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com