Erdoğan ne yapsa olmadı: İmamoğlu 3’te 3 için kendinden emin | Kronos TV

Nefesler tutuldu. Türkiye yarın sandık başına gidiyor. Kritik seçime saatler kala Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mühürsüz zarfta 3 şart. Ayrıntılar Analiz'de konuşuluyor...

KRONOS 30 Mart 2024 VİDEO

Türkiye 10 ay sonra yeniden sandık başına gidiyor. Nefesler tutuldu. Kritik seçime saatler kala Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mühürsüz zarfta 3 şart. Erdoğan bu defa zorda.

Erdoğan’ın son hafta planı elinde patladı Erdoğan, DEM Parti’yi tuzağa çekemedi, niye?

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’tan destek mektubu gelmediği gibi Demirtaş’ın avukatları iki mektup iddiasını tekzip etti.

Erdoğan’ın hem YRP hem Kürt seçmen hamlesinin boşa düşmesi kararsız seçmeni sandığa yönlendirir mi?

Anketlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayları Ekrem İmamoğlu (İstanbul) ile Mansur Yavaş’ı (Ankara) AKP’nin adaylarının 10 puan önünde göstermek bir tuzak olabilir mi?

Seçim anketlerdeki gibi sonuçlanırsa Türkiye 1 Nisan’da nasıl bir sabaha uyanacak?

Seçime saatler kala Kronos TV’de “Analiz” programı yine dopdolu. Moderatörlüğünü Turhan Bozkurt’un üstlendiği Analiz programında Yektan Türkyılmaz ve Doğan Ertuğrul konuşulmayanları konuşuyor.

Erbakan’ın şartları Erdoğan’ı köşeye sıkıştıracak kadar keskin. Şimdi ne olacak?

Türkiye, yeni yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart 2024 Pazar günü sandık başına gidecek. 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 mahalle ve köy muhtarı 5 yıllığına yeniden seçilecek.

İl genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimleri de yapılacak.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kayıtlarına göre, 61 milyon 441 bin 882 seçmenin oy kullanacak. 28 Mayıs 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde ise yurt içindeki seçmen sayısı 60 milyon 771 bin 236 olarak belirlenmişti.

18 yaşını dolduran 1 milyon 32 bin 610 kişi, bu seçimde ilk kez oy kullanacak. Seçmenlerden yüzde 50,59’unu kadınlar, yüzde 49,41’ini ise erkekler teşkil ediyor.

Mazeretsiz oy kullanmayan 300 TL idari para cezasına çarptırılacak. İptal edilen seçimler 2 Haziran Pazar günü tekrarlanacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com