Baykal’ın danışmanlığından Saray’a: Korkmaz Karaca kimdir?

Sedat Peker'in SBK Holding Başkanı Sezgin Baran Korkmaz tarafından tahsis edilen aracı kullandığı ve danışmanlık adı altında paralar aldığını iddia ettiği Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca kimdir? Deniz Baykal ve kaset skandalı ile ilişkisi ne?

KRONOS 27 Haziran 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Korkmaz Karaca, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla yeniden gündeme geldi.

2017’ye kadar Deniz Baykal’ın danışmanı olan, Ekim 2017’de Baykal yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra
Ekim 2018’de Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyeliğine atanan Karaca’ya ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı.

Sedat Peker, Karaca’ya “Sen Maltepe’de sıradan bir evde otururken nasıl oldu dört – beş senede Çekmeköy’ün süper lüks villalarından birinin sahibi oldun?” diye sordu.

Sedat Peker şunları söyledi:

“Beş altı sene evvel Bakırköy eski belediye başkanı Ünal Erzen başta olmak üzere tüm CHP’li isimlerden sinyalcilik yaparken bu zenginliğe nasıl ulaştın (ben anlatacağım)? Kendi evinden daha çok Maxx Royallerde, Vogue otellerde kalabilecek hale nasıl geldin (o otellerin fiyatları belli)?

‘KIZIN AİLESİNİ ARAMAMI İSTEDİ’

Deniz Baykal’ın kaset olayından sonra eski p…….leri geri çekilince görevi nasıl devraldın? Kardeşlerim, bunun benle görüşmek istemesinin sebebi, Deniz Baykal’a getirdiği kızlardan birinin ailesinin haberi olmuş. Bu konuda Antalya’daki bu aileyle görüşmem için en yakınlarımı araya koyup bana ulaşmak istedi. (Kızın ve ailesinin adını vermemiz doğru olmaz) Tabi ki ben böyle bir namussuzluğun parçası olmadım.

Deniz Baykal bu durumdan haberi olduğu için bunun eline düştü. Tabi ki Sayın Cumhurbaşkanıyla Deniz Baykal’ın hastanedeki görüşmesini, Hasan Doğan üzerinden koordine eden Korkmaz Karaca’dır. Sonraki yükselişini zaten tüm Türkiye biliyor.”

‘SÜSLÜ SÜLÜ, BİR GRAM NAMUSUN VARSA…’

Peker, Karaca’nın açıklama yapmasını, “Ben Sedat Peker’le görüşmek için talepte bulunmadım” demesini isteyerek şunları kaydetti:

“Süslü sülü, bir gram namusun varsa bu adamı rüşvetten ve muhabbet tellallığından gözaltına alırsın. Korkmaz Karaca, bunu sana niye yaptım biliyor musun? Süslü sülünün benle olan davasında haksız olduğu halde onun lehine çalışmalar yaptın. Onun lehine çalışmalar yapanların bak daha başına neler gelecek. Hele ben video çekmeye başlayayım, bak dünya nasıl şenlenecek.”


 

KORKMAZ KARACA KİMDİR?

Sedat Peker’in Sezgin Baran Korkmaz tarafından tahsis edilen aracı kullandığını iddia ettiği Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca kimdir?

1978 yılında İstanbul’da doğan Karaca, ilköğrenimini Maltepe’de Feyzullah Efendi İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini ise Marmara Koleji’nde tamamladı. Üniversite eğitimine Uludağ Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında başlayan Karaca, yurt dışında iş idaresi eğitimi aldı. Lise yıllarında iş hayatına atılan Korkmaz Karaca birçok özel sektör kuruluşunda üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Çalık Holding, DAP Holding, Doğan Holding, Acarlar İnşaat, Sütaş A.Ş., Tahincioğlu Gayrimenkul, Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere birçok özel sektör ve kamu şirketine danışmanlık hizmeti verdi. Sözcü Gazetesi ve İnternethaber Medya grubunda yazıları yayınlandı. 2010-2017 yılları arasında Deniz Baykal’ın Danışmanlığı görevinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 8 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı. 23 Mart 2021 tarihinde yapılan AK Parti Büyük Kongresinde MKYK üyesi seçildi. 19 Nisan 2021 tarihinde, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yardımcısı olarak görevlendirildi.

KRT TV, Korkmaz Karaca’nın siyasilerle ilişkileri ile ilgili bazı fotoğraflar paylaştı. İşte o fotoğraflar:

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com