Sedat Peker’in yargılandığı ‘Köfteci Yusuf’ davası ertelendi

Afyon'da bir et entegre tesisinin, tehditle 'Köfteci Yusuf' restoran zincirinin sahibine satılmaya çalışıldığı iddiasıyla açılan dava görüldü. Sedat Peker ile 19 tutuksuz sanığın yargılandığı davada yakalama ve kırmızı bülten kararları geçerliliğini korurken, bir sonraki duruşma temmuz ayına ertelendi.

KRONOS 12 Mart 2024 GÜNDEM

Afyon’da bir et entegre tesisinin, tehditle Bursa’da “Köfteci Yusuf” restoran zincirinin sahibine satılmaya çalışıldığı iddiasıyla organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ‘Köfteci Yusuf’ davası temmuza ertelendi.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sadece müşteki avukatı katıldı. Başka suçtan tutuklu sanık Remzi Y. de duruşmaya SEGBİS ile bağlandı.

Müşteki vekili, eksik hususların giderilmesini talep etti. Sanık Remzi Y. ise olayla herhangi bir ilgisi olmadığını öne sürerek, hakkındaki dosyanın ayrılmasını ve beraatine karar verilmesini istedi.

Sanık Sedat Peker hakkındaki yakalama ve kırmızı bülten kararlarının ve bazı sanıklar hakkındaki adli kontrol tedbirlerinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı temmuz ayına erteledi.


NE OLMUŞTU?

Afyon’da Mehmet S’ye ait, 2017 yılında satışa çıkarılan et entegre tesisinin, aracılar vasıtasıyla Bursa merkezli restoran zinciri “Köfteci Yusuf”un sahibi Yusuf Akkaş’a 20 milyon liraya satılması için görüşmeler yapıldığı iddia edilmişti. Akkaş’ın, satış sürecinin uzaması nedeniyle tehdit edildiği iddiasıyla şikayette bulunması üzerine soruşturma başlatılmıştı. Suç örgütü kurdukları iddia edilen ve 6 Temmuz 2020’de gözaltına alınan 19 şüpheliden 9’u tutuklanmış, dava sürecinde tutuklu sanıklar tahliye edilmişti. Sanıkların Sedat Peker ile bağlantılı oldukları iddia edilmişti.

Davada dosyası ayrılan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker hakkında hazırlanan iddianamede, Peker’in “suç işleme amacıyla örgüt kurma, varsayılan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanarak yağma” suçundan yargılanması istenmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com