Sedyeyle sorgulanan TRT muhabiri Elif Akkuş tutuklandı

Hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan TRT'nin savaş muhabiri Elif Akkuş sedyeyle girdiği duruşmada tutuklandı.

KRONOS 20 Ekim 2023 GÜNDEM

TRT’nin gerekçe gösterilmeden işten uzaklaştırdığı ve üç gün önce gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan gazeteci Elif Akkuş tutuklandı.

Akkuş, gözaltına alındıktan sonra bugün tutuklanma istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Elif Akkuş, adliyede tekrar fenalaştı. Akkuş’un duruşma salonundaki sorgusu sedyeyle ve doktor eşliğinde başladı.

12 Punto’dan gazeteci Müyesser Yıldız’ın aktardığına göre Sulh Ceza Hakimliğinin önünde beklerken Elif Akkuş bir kez daha fenalaştı. Avukatları 112’yi arayıp, ambulans istedi. Gelen doktorlar Akkuş’un tansiyonunun 17/10 olduğunu söyleyip, Akkuş’u gözetim altına almak istedi.

Avukatlar durumu anlatıp, izin istemek için hakimle görüşmek istedi. Ancak hakim görüşmeyi kabul etmedi. Doktorlar, çareyi ambulanstan tansiyon ilacı ve sedye getirmekte buldu.

Ankara 2 Nolu Sulh Ceza Hakimliği, Akkuş hakkında tutuklama kararı verdi.

Tutuklama kararı verilen Akkuş annesiyle vedalaşırken, “En gururlu ayrılışım bu!” ifadelerini kullandı. Annesi Gülseren Akkuş ise, “Kızım bu 25 yılın ödülüdür dimdik git dimdik gel” dedi.


 

Akkuş’un avukatı Hüseyin Ersöz, karara itiraz edeceklerini söyledi. Ersöz, “Haksız ve hukuka aykırı sürecin sonunda verilen tutuklama kararına ilk iş itiraz edeceğiz. Gazeteci Elif Akkuş’la özgürlükte buluşacağız” dedi.

25 yıldır TRT’de çalışan Elif Akkuş, 20 Nisan’da hiçbir gerekçe gösterilmeden açığa alınmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com