Seksen Günde Devriâlem dizi oldu

Daha önce defalarca beyazperdeye uyarlanan Jules Verne'in ünlü romanı bu kez sekiz bölümlük bir dizi olarak ekrana geliyor.

KRONOS 04 Ocak 2022 KÜLTÜR

Jules Verne’in ünlü macera romanı Seksen Günde Devriâlem bir kez daha ekrana uyarlandı. Sekiz bölümlük dizinin başrollerini David Tennant, Leonie Benesch ve Ibrahim Koma paylaşıyor.

Verne’in en başarılı eserlerinden biri olarak bilinen Seksen Günde Devriâlem 1872’de yayımlanmıştı. Roman daha önce defalarca beyazperdeye ve televizyona uyarlandı. Michael Todd imzalı 1956 tarihli film uyarlaması En İyi Film Oscar’ına değer görülmüştü. 

YENİ KARAKTERLER EKLENDİ

ABD’de ilk bölümü PBS’s “Masterpiece” logosuyla önceki gün, İngiltere’de ise geçen hafta yayınlanan dizi renkli kadrosuyla öne çıkıyor. Yeni uyarlamada günümüz duyarlılıklarının gözetildiği belirtiliyor. Dizi Jules Verne’in hikâyesine sadık kalsa da bazı karakterler eklenmiş.

Seksen Günde Devriâlem, kimsenin hakkında hiçbir şey bilmediği zengin ve kibar bir İngiliz beyefendisi Phileas Fogg’un başından geçenleri anlatıyor. Son derece düzenli bir hayat süren Fogg, titiz ve dakik yaşayan biridir. Bir gün, üyesi olduğu “Londra Bilim Kulübü”nde, gerçekleştirilmesi imkânsız gibi görünen bir konuda, servetini ortaya koyarak iddiaya girer: Dünyanın çevresini 80 günde hem de hava yolu kullanmadan ve önceden hiçbir ayarlama ve planlama yapmadan dolaşacaktır. 

Roman Türkçede 80 Günde Dünya Gezisi, 80 Günde Dünya Turu gibi farklı adlarla da okuyucuya sunulmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com