“15 Temmuz’da MİT’e gelen ihbarcı binbaşıyı hiç kimse merak etmedi”

15 Temmuz'la ilgili açıklamalarda bulunan Özdağ; "Saat 14'te MİT'e gelen şahıs var, bir binbaşı. O şahıs sonra MİT mensubu oldu. İfadeye çağırdık, gelmedi. Bir de ilginci, o zaman iktidar partisi milletvekiliyim. Muhalefet partisi milletvekilleri de o askeri, ihbarcı kişiyi hiç merak etmedi" dedi.

KRONOS 10 Şubat 2021 GÜNDEM

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ

Geçtiğimiz günlerde sokak ortasında saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz’la ilgili çarpıcı bir detayı hatırlattı. Karar gazetesinin Youtube yayınında Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un Bi’Karar Ver programına konuk olan Özdağ, “Saat 14’te MİT’e gelen şahıs var, bir binbaşı. O şahıs sonra MİT mensubu oldu. İfadeye çağırdık, gelmedi. Bir de ilginci, o zaman iktidar partisi milletvekiliyim. Muhalefet partisi milletvekilleri de o askeri, ihbarcı kişiyi hiç merak etmedi” dedi.

“İHBARCI BİNBAŞIYI KİMSE MERAK ETMEDİ”

15 Temmuz’da bazı Bakanlar’a ulaşmadığını söyleyen Özdağ, bugün birilerinin kişi ve parti devleti kurmak istediğini iddia etti.

15 Temmuz darbe girişimi komisyonunda çalıştığını hatırlatan Özdağ, şöyle devam etti: “Darbeyi yüzde 100 FETÖ yaptı. Onu teslim etmeyen de onun arkasındadır. Onu istemeyen kim varsa, onların da onlarla işbirliği vardır. Mesela saat 14’te MİT’e gelen şahıs var, bir binbaşı. O şahıs sonra MİT mensubu oldu. Çünkü bir daha ifade vermesin diye MİT mensubu yapıldı. İfadeye çağırdık, MİT mensubu olduğu için gelmedi. Bir de ilginci, o zaman iktidar partisi milletvekiliyim. Muhalefet partisi milletvekilleri de o askeri, ihbarcı kişiyi hiç merak etmediler. 3 partinin mensupları, bunu merak etmediler.”

“DARBE KOMİSYONU RAPORU PAYLAŞILMAMDI”

Darbe komisyonu raporunun paylaşılmadığını vurgulayan Özdağ, “Burada da şeffaflık yoktu, bir baktım ki, Muhsin Yazıcıoğlu bölümü yok. Darbe komisyonunda görevimi tam yapmaya çalıştım. Şunu da söyledim: MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı, buraya gelip ifade vermeli. Orası bir araştırma komisyonuydu” dedi.

“KURUMLARI SUÇLAMAM AMA…”

Saldırıya uğradığı gün ile ilgili, silah taşımadığını, saldırı günü sadece aracının içinde silah olduğunu belirten Özdağ, üzerinden 24 gün geçmesine rağmen saldırının izleri söyledi.

Bahçeli’nin açıklamalarına tepki gösteren Özdağ, şunları kaydetti:

“Bu olayla alakamız yok dediler ama hemen ardından başsavcı vekili tehdit edildi. MHP’li milletvekilleri ve Ülkü Ocakları’nın bazı mensupları tarafından. Hiçbir zaman kurumları suçlamam ama suçların şahsiliği ilkesi vardır. Eğer o suçlara göz yumuyor ve gereğini yapmıyorsanız, siz de o suça ortaksınız demektir.

“DEVLET BEY’İ ELEŞTİRENLER SALDIRIYA UĞRADI”

Özdağ, Bahçeli’nin ‘Bu kişi, evine kamera koydurmuş, kendini dövdürmüş. Bu bilindik numaralar’ sözlerini hatırlalattığı programda,  “Peki, nereden biliyorsunuz bu bilindik numaraları? Geçen seneden bugüne kadar 14 gazeteciye saldırı yapıldı, hepsinin ortak özelliği Devlet Bey’i eleştirmek. Devlet Bey’i eleştiren her gazeteciye bu muamele yapıldı. 5,10,15 kişilik gruplar saldırdı, arkadan saldırdılar aynı bana yapılan gibi. Bunlar 21. yüzyılda çok ayıplı işler.” ifadelerini kullandı.

“BAKAN ÇOK CİDDİ BİR GAF İŞLEDİ…”

Saldırı ile ilgili 5 kişinin tutuklandığını ifade eden Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘tepkisel’ açıklamasını da hatırlatarak “Sayın İçişleri Bakanı kusura bakmasın ama burada çok ciddi bir şekilde gaf işlemiştir. Bilinçli yaptıysa da çok ciddi bir şekilde suç işlemiştir. İçişleri Bakanı’na birkaç demeç verdim, kendisi saldırı günü aramıştı” dedi.

ÖZDAĞ’DAN BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

Saldırganların yakalanması ile ilgili Emniyet’in çok çaba sarf etmediğini, bireysel çabalarla görüntü bulmaya çalıştıklarını aktaran Özdağ, şöyle konuştu:

“Sayın Bahçeli, böyle bir olaydan sonra hem sokaklarla işimiz yok diyorsunuz hem de kalkıp bana iftirada bulunuyorsunuz. Evine kamera koydu diyorsunuz. Savcıyı tehdit edenler ile ilgili neden işlem yapmıyorsunuz? Devlet Bahçeli’ye sizin vasıtanızla çağrıda bulunayım. Sayın Bahçeli, sizin ocaklarınıza birbirileri sızmış olabilir. Savcıyı tehdit edenler ile ilgili işlem yapacaksınız. Niçin savcıyı tehdit ediyorsunuz? Bizim olayla ilgimiz yok ki, diyeceksiniz.”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Karar’a konuştu.

“TÜRKİYE ‘POLİS DEVLETİ’ OLMAYACAK”

Tutuklanan 5 kişi ile ilgili iddianamenin reddedildiğini aktaran Özdağ, itirazları üzerine soruşturmanın ‘kastan adam öldürmek’ten devam edeceğini açıkladı ve ekledi:

“Bu işi takip edeceğiz. Türkiye sokaklarında çetelerin olduğu, sokaklarında sözde mafyanın olduğunu ve yine Türkiye birilerinin ‘polis devleti’ yapmak istediği bir ülke olmayacak. Polise saygı duyarım ama polis devleti olmayacak. Türkiye, hukuk devleti olacak.”

“EMNİYET BUNLARI YAKALAMADI…”

Cumhurbaşkanı’nın kendisini aramasının ‘milat’ olduğunu ifade eden Özdağ “MİT, devlet biliyor. Benim olayım ile ilgili akşam saat 20’de, 5 kişinin ismine bir ihbar gelmiş. Bir saat sonra 8 kişi oldukları ile ilgili bir ihbar daha geliyor.

Bu şahısların isimleri olduğu halde, Emniyet bu isimleri 12-13 gün boyunca yakalamadı. Sadece bir kişiyi yakaladı. 12-13 gün boyunca Emniyet, bunları yakalamadı. Yakalayamadı değil, yakalamadı. Kamera kayıtları bir yere kadar var, ondan sonrası yok” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com