Şenyaşar: Adalet sağlanmazsa nöbeti Ankara’ya taşırız

Ferit Şenyaşar,  “Yeni Bakan bu adaletsizliği görmezden gelirse, bizde bir süre tanıyacağız ve hukuki taleplerimiz karşılanmadığı zaman annem ile birlikte Ankara’ya geleceğiz. Bakanlığın önüne bu pankartımızı asıp, nöbetimizi bu şekilde sürdüreceğiz" dedi.

KRONOS 26 Haziran 2023 GÜNDEM

Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önündeki adalet nöbeti devam ediyor. Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekilli Ferit Şenyaşar, 5 yıldır adalet mücadelesi verdiklerini söyledi. Şenyaşar, “2 yıldır eşini ve çocuklarını kaybeden annem arkada üzerinde adalet yazan binanın önünde adalet nöbeti tutuyor. Annenin haklı olduğunu devletin bütün üst düzey yöneticileri biliyor. Ama adaletsizlik devam ediyor” dedi.

Yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a seslenen Ferit Şenyaşar,  “Anne sonuna kadar haklı, nöbeti sürdürecek. Yeni Bakan bu adaletsizliği görmezden gelirse, bizde bir süre tanıyacağız ve hukuki taleplerimiz karşılanmadığı zaman annem ile birlikte Ankara’ya geleceğiz ve Bakanlığın önüne bu pankartımızı asıp, nöbetimizi bu şekilde sürdüreceğiz. Adalet gelene kadar bu mücadele sürecek” diye konuştu.

Şenyaşar şunları söyledi:

“Yeni Adalet Bakanı konferanslara çıkarak açıklamalar yapıyor. Türkiye’nin ikinci yüz yılından bahsediyor. ‘Türkiye’nin ikinci yüz yılı adalet yüzyılı olacak’ diyor. Adaletten bahsediyor ‘Geç gelen adalet doğruda olsa adalet değildir’ diyor. Yeni Adalet Bakanı bu açıklamaları yaparken acaba Urfa’da iki yıldan fazladır nöbet tutan anneyi görmüyor mu?

Anne sonuna kadar haklı, nöbeti sürdürecek. Yeni Bakan bu adaletsizliği görmezden gelirse, bizde bir süre tanıyacağız ve hukuki taleplerimiz karşılanmadığı zaman annem ile birlikte Ankara’ya geleceğiz ve Bakanlığın önüne bu pankartımızı asıp, nöbetimizi bu şekilde sürdüreceğiz. Adalet gelene kadar bu mücadele sürecek.”

‘AKP VEKİLİ NEDEN TUTUKLANMIYOR?’

Emine Şenyaşar ise şu ifadeleri kullandı:

“Adaleti sadece kendim için değil, herkes için istiyorum. Oğlum bırakılmaz ise Ankara’ya geleceğim ve orada nöbet tutacağım. Nasıl burada kalıp nöbet tuttuysam, Ankara’da da tutarım. Ankara’ya gelirsem ölene kadar oturduğum yerden kalkmam.


 

Bir ölüm olacaksa adliye binası önünde olsun. Nasıl 3 yıl burada sürdürdüysem bundan sonra Ankara’da da sürdürürüm. Artık oğlum eve gelsin istiyorum. İnsan hastanede katledilmez. Hastane kayıtları ortaya çıkarılsın ve tüm dünya nasıl bir katliam yapıldığını görsün. Katliamı yapan dönemin AKP milletvekili niye tutuklanmıyor?”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com