Şenyaşar ailesinden adliye önünde son nöbet

Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde sürdürdüğü Adalet Nöbeti sona erdi. 18 Temmuz'da görülecek davada adaletin sağlanmaması halinde aile nöbetine Ankara'da devam edecek.

KRONOS 16 Temmuz 2023 GÜNDEM

İki çocuğu ve eşi öldürülen, bir çocuğu cezaevinde olan Emine Şenyaşar oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte...

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 4 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 846’ıncı gününde son buldu. Emine Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alanda son defa nöbet tuttu.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, aile, 18 Temmuz’da Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava duruşmasında adaletin sağlanmaması halinde nöbetlerini Ankara’da devam ettireceklerini açıkladı.


 

Yeşil Sol Parti milletvekili Ferit Şenyaşar, şunları söyledi:

“846 gündür burada nöbet tuttuk. Nöbette bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. 18 Temmuz’da yapılacak yargılama sonucu ya anne eve gidecek ya da bu pankartla Ankara’ya gidecek. Bir hukuksuzluk olduğunu herkes kabul etti ama adalet sağlanmadı. Katliamın görüntüleri çıktı. Bu katliamı yapan kişinin milletvekilliği bitti ama daha ifadesi alınmadı. Bu hukukun ayıbı. 18 Temmuz’da Malatya’da olacağız. Anne eve gitmek istiyor, Ankara’ya gitmek istemiyor. 5 yılı aşkındır tek kişilik hücrede tutulan kardeşimin serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com