Şenyaşar ailesinin ‘Adalet Nöbeti’ Ankara’ya taşınıyor

Şenyaşar ailesi, tutuklu Fadıl Şenyaşar'ın tahliye edilmemesi üzerine Adalet Nöbeti eylemlerini Ankara’ya taşıma kararı aldı.

KRONOS 18 Temmuz 2023 GÜNDEM

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 4 Haziran 2018 tarihinde AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti geçtiğimiz gün sona ermişti.

Şenyaşar ailesi, dün görülen duruşmada tutuklu Fadıl Şenyaşar’ın tahliye edilmemesi üzerine Adalet Nöbeti eylemlerini Ankara’ya taşıma kararı aldı.

Malatya’da görülen davada 5 yılı aşkın bir süredir Elazığ E Tipi Cezaevi’nde tek kişilik hücrede tutulan Fadıl Şenyaşar tahliye edilmedi. Aile, karar sonrası adliye binası önünde açıklama yaptı. Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD), Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekilleri, Urfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel ile çok sayıda barodan avukat açıklamaya katıldı.


 

‘NÖBETE ANKARA’DA DEVAM EDECEĞİZ’

Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, şunları söyledi:

“5 yıldır Urfa’da bir adalet mücadelesi veriyorduk ve bunun sonucunda bir dava açıldı. Yargılama Malatya’da yapılıyor. 8 yıl boyunca onlarca dosya savcısı değişti. Bugün de Malatya’da davaya bakan heyetin değiştiğini öğrendik. Bundan sonra başka bir heyet dosyaya bakacak. Daha önce adil bir yargılama kararı çıkmaması durumunda Urfa’da adliye binası önünde sürdürdüğümüz nöbeti Ankara’ya taşıyacağız demiştik. Bu kararımızın arkasından duracağız ve yakın zamanda annem ile birlikte Ankara’ya giderek, Adalet Nöbeti’ni orada sürdüreceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com