Şenyaşar ailesinin eylemi beşinci günde: Nerede adalet?

Eşi ve iki çocuğu AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın korumaları tarafından öldürülen Emine Şenyaşar ve ailesinin Urfa Adliyesi önünde başlattığı üçüncü oturma eylemi beşinci gününde. Adliyenin bahçesine alınmayan Emine Şenyaşar, “Adalet betonun altındaysa oradan çıkaracağım” dedi.

KRONOS 13 Mart 2021 GÜNDEM

Şenyaşar ailesi, adliye önünde 3'üncü oturma eylemlerini yapıyor

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi propaganda amaçlı gittikleri iş yerinde esnaf Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı öldürmüştü. Ailesinden üç kişiyi kaybeden bir oğlu ise cezaevine konulan Emine Şenyaşar’ın adalet talebiyle oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Urfa Adliyesi önündeki oturma eylemi beşinci gününe girdi.

ADLİYE BAHÇESİNE ALINMADILAR

Sabah erken saatlerde adliye önüne gelen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, hafta sonu olduğu gerekçesiyle adliye bahçesine alınmadı. Bunun üzerine bahçe dışında oturma eylemini gerçekleştiren aile, önünde oturdukları duvara saldırılarda yaşamını yitiren Hacı Esvet, Celal ve Adil Şenyaşar’ın fotoğraflarının yanı sıra “adalet” yazılı dövizler astı.

Ancak, adliye bahçesinde oturmalarına izin verilmeyen ailenin astığı fotoğraf ve dövizler de güvenlik tarafından izin verilmeyerek kaldırıldı. Hastanede öldürülen Hacı Esvet Şenyaşar’ın kız kardeşi Yahser Akpolat da eyleme dahil oldu.


 

‘SAVCI İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ, GÖRÜŞMÜYOR’ 

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre tüm engellemelere rağmen eylemlerini sürdüreceklerini söyleyen Emine Şenyaşar, yargılama sürecindeki çarpıklıklara değindi.

Eşi ve çocuklarının Suruç Devlet Hastanesi’nde gözleri önünde katledildiğini hatırlatan Şenyaşar, “Hastane kayıtları nerede? Bu hastanenin doktorları, hemşireleri nerede? Hepsi istifa etti. İfadeleri nerede? Neden adalet sağlanmıyor? Burada savcı ile görüşmek istiyoruz. Ama bizle görüşmüyor. Ailem katledildi, üstüne oğlumu cezaevine koydular. Adalet betonun altındaysa, oradan çıkaracağım” dedi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com