Şenyaşar davasında iki kişi hakkında tahliye kararı

Şenyaşar ailesine yönelik hastanede yapılan saldırı dosyasında “delilleri karatmak” iddiasıyla tutuklanan Müslüm Yıldız ve İbrahim Halil Şimşek tahliye edildi. Şenyaşar ailesinden Ferit Şenyaşar tahliye kararına tepki gösterdi.

KRONOS 10 Ekim 2022 GÜNDEM

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınları seçim çalışmaları sırasında işyerlerini ziyaret ettiği Şenyaşar ailesine yönelik saldırıda eşini ve iki çocuğunu kaybeden Emine Şenyaşar’ın adalet nöbeti devam ediyor.

Şenyaşar ailesine yönelik hastanede yapılan saldırı dosyasında “delilleri karatmak” iddiasıyla tutuklanan Müslüm Yıldız ve İbrahim Halil Şimşek tahliye edildi.

AKP’li Yıldız’ın yeğeni Osman Şah Yıldız, sosyal medya hesabından “delilleri karartmaktan” tutuklanan Müslüm Yıldız ve İbrahim Halil Şimşek’in tahliye edildiğini yazdı.

Karara tepki gösteren Ferit Şenyaşar, “Bu düzen değiştiğinde davanın üstünü kapatmak isteyenler hesap verecek” dedi.

NEYE DAYANARAK SERBEST BIRAKILDILAR?

Şenyaşar şunları söyledi:

“Adalet Nöbeti 581’inci gününde. Adalet Bakanı çıkıp savcılara adaletten bahsediyor. Kapınızı kimseye kapatmayın diyor. Biz adliye önündeyiz, savcı bize kapısını kapatmış durumda. Bu adliye kime bağlı? Bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Burada üstünlerin hukuku uygulanıyor. Kardeşim dört yılı aşkındır tek kişilik hücrede. En son dört kişi tutuklandı ama iki kişinin serbest kaldığı iddia ediliyor. Bu iki kişi neye dayanarak bırakıldı? Biri çıkıp bunu bize açıklasın. Bu düzen değiştiğinde davanın üstünü kapatmak isteyenler hesap verecek.”


Gizliliğin devam ettiği hastane dosyasında dört yıl aradan sonra AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da aralarında olduğu dört kişi tutuklanmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com