Ses kayıtları çıkan Gökhan Zan: Para sorunum yok, yedi sülaleme yeter

AKP'den para teklifi aldığı iddialarına ilişkin konuşan Gökhan Zan, "Benim Hollanda'da, Kıbrıs'ta, Azerbaycan’da, İstanbul’da gayri menkul yatırımlarım var. Para sorunum yok. Yedi sülaleme yetecek param var" dedi.

KRONOS 27 Mart 2024 GÜNDEM

TİP’in ‘kirli ilişkilere girdiği’ iddiasıyla Hatay’dan adaylığını çektiği Gökhan Zan’ın AKP’den 3 milyon dolar ve TRT’de spor yorumculuğu teklifi aldığı iddia edilen ses kayıtları ortaya çıkmıştı. TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, adli bilişim ve siber güvenlik raporu aldıklarını belirterek ses kayıtlarının doğru olduğunu söylemişti. Gökhan Zan ise kendisine şantaj yapıldığını iddia ederek adaylıktan çekilmeyeceğini belirtiyor. Kendisi hakkındaki para iddiaları hakkında “Benim Hollanda’da, Kıbrıs’ta, Azerbaycan’da, İstanbul’da gayri menkul yatırımlarım var. Para sorunum yok. Yedi sülaleme yetecek param var” dedi.

T24’ten gazeteci Canan Yıldız’ın “TİP sizi istemiyor ama siz ısrarla TİP’in adayıyım diyorsunuz. Bunu nasıl açıklıyorsunuz?” sorusuna Gökhan Zan, “Onur, şeref ve haysiyet meselesi. Kusura bakmasınlar çamur at izi kalsın, öyle bir dünya yok” yanıtını verdi.

‘HUKUKEN GEÇERLİLİĞİ YOK’ SAVUNMASI

Zan, iki ses kaydıyla ilgili Adli Bilişim Uzmanı tarafından hazırlanan raporu da yok saydı ve “Yeterli teknolojik ekipman olup olmadığı bile meçhul olan bir kişi. Hukuken hiçbir geçerliliği yoktur. Ben ses kayıtlarını savcılığa verdim. Hukuken bağlayıcılığı olan, Adli Tıp Ses ve Görüntü İnceleme İhtisas Kurulu’nun raporudur” ifadelerini kullandı.


 

Görüntülü kaydın “sahte ve montaj” olduğunu iddia eden Zan, “Gelecek kaygınız var mı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Herhalde yok. Benim Hollanda’da, Kıbrıs’ta, Azerbaycan’da, İstanbul’da gayri menkul yatırımlarım var. Para sorunum yok. Yedi sülaleme yetecek param var.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com