Seval Türkeş’ten Soylu iddiası: Saldırının İçişleri Bakanının himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var

Alparslan Türkeş anmasına saldırıya ilişkin Seval Türkeş’ten dikkat çekici bir yorum geldi. Türkeş, "Bu saldırının İçişleri Bakanı'nın (Süleyman Soylu) himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var” ifadesini kullandı.

KRONOS 04 Aralık 2021 GÜNDEM

Ankara’da Alparslan Türkeş’i anma toplantısına yapılan baskınla ilgili tartışmalar sürüyor. Daha önceki açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi “Evimiz hedef aldı” diyerek eleştiren Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “himayesinde” saldırının gerçekleştiğini iddia etti. .

Türkeş, saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu iddiasında bulunarak, “Bu saldırının İçişleri Bakanının himayesinde yapılmış olduğu izlenimi var; oradaki tablodan çıkarılan bir sonuç. Sayın Bahçeli’nin bu MHP il başkanını anında görevden alması gerekirdi. Ve hala bu saldırıyı yapanlar hakkında hiçbir soruşturma başlatılmaması, yargıya başvurulmaması bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.


Seval Türkeş, saldırının ardından MHP lideri Bahçeli’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef almasını ve tehdit etmesini de “provokasyon” olarak niteleyerek, “Mansur Yavaş bey Türkeş beyin de sevdiği değerli bir arkadaşımız. Kendisi şu anda çok başarılı bir hizmet yaparak halkın sevgisini kazanmış ve işiyle meşgul olan. Kesinlikle şuanda siyasetle bir ilgisi yok. Artı bu vakıfla uzaktan yakından bir ilgisi yok. İnsanların bir araya gelerek anma yapması hoş bir şey ama organize bir çete gibi buraya saldırıp cehenneme çevirmek ve toplumda infiale sebep olmak büyük bir suçtur. Basit bir şey değil bu” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com