Sezen Aksu da sokak hayvanlarını toplama projesine isyan etti: Neden akla ilk yok etmek geliyor

Sanatçı Sezen Aksu, AK Parti'nin sokak hayvanlarının uyutulmasına yönelik yasa teklifi hazırlığına tepki gösterdi. "Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir?" dedi.

KRONOS 22 Mayıs 2024 GÜNDEM

AK Parti, artan sokak hayvanı saldırıları üzerine Hayvan Hakları Kanunu’nda değişiklik yaparak sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulmasını gündeme aldı. Parti, hayvanseverlerin tepkisine neden olan kanun teklifini Meclis kapanmadan yasalaştırmayı planlıyor.

Usta sanatçı Sezen Aksu ise bu yasa tasarısına isyan etti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Aksu, tarihte yaşanan bir olayı örnek göstererek şu ifadeleri kullandı:

“SİVRİADA HİKAYESİ VİCDANIMA, KALBİME BATIYOR”
“80 bin köpeğin; kâh bir turiste saldırdılar diye kâh sayıları arttığından, toplanıp Sivriada’ya götürülmelerini, her zaman var olagelmiş iyi insanların çabalarına rağmen açlığa ve ölüme terk edilmelerini okurken seslerini duydum.


Biz orayı hak edilmiş sıfatıyla “Hayırsız Ada” diye anarız.
Açlıktan olduğu yazılsa da, vefasızlığa attıklarından emin olduğum çığlıkları hepimizin gökyüzünün bir yerlerinde kayıtlı, bundan eminim.

Hayırsızlığın başı ademoğlunca tutulmuş, adanın günahı yok.

Bir asırdan fazla zamanın affına sığınacak yüzümüz de… Neden benim sevgili ülkemde çare ararken akla ilk yok etmek gelir… Sezen Aksu…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com