Aksu’dan Masumlar Apartmanı’na: Affet

TRT’de yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisi için ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun bestelediği ve seslendirdiği “Affet” şarkısı, Naci ve Safiye’nin geçmiş günlerine döneceği sahnelerde izleyici ile ilk kez buluşacak.

KRONOS 30 Ocak 2021 YAŞAM

TRT 1’de yayınlanan ve yayınladığı günlerde en çok izlenen dizi olan Masumlar Apartmanı’nın 2 Şubat akşamı yayınlanacak bölümünde Sezen Aksu sürprizi yaşanacak.

Salı günleri ekranlara gelen, yapımcılığını Onur Güvenatam’ın yaptığı, senaryosunu Deniz Madaoğlu’nun kaleme aldığı ve Çağrı Vila Lostuvalı’nın yönettiği Masumlar Apartmanı dizisi için; Sezen Aksu’nun bestelediği ve seslendirdiği “Affet” şarkısı, dizide yer alan Naci ve Safiye karakterlerinin geçmiş günlerine döneceği sahnelerde izleyici ile ilk kez buluşacak.
Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanından uyarlanan Masumlar Apartmanı dizinin başrollerinde Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola ve Merve Dizdar yer alıyor.

https://twitter.com/masumlarapt/status/1355237443558137859?s=20

MASUMLAR APARTMANI KONUSU

Gülben ve Safiye obsesif davranışları olan iki kardeştir. Özellikle Safiye annesinin üzerinde yarattığı olumsuz rol modelliğin etkisindedir, davranışlarının arkasında bu neden yatmaktadır. Han ise kardeşlerin babalarıyla birlikte yaşadığı evde tek erkek kardeştir. Han’ın hayattaki temel amacı sadakat duyduğu ailesini kollamaktır. Ancak Han’ın hayatı İnci’yi gördükten sonra değişecektir. Ona aşık olacak ve beraber mutlu olma amacı güdecektir.

Han, tıpkı üç kardeşi gibi muhtelif davranış bozuklukları olan bir karakterdir, çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktirmeye iterken öfke kontrolünde yaşadığı sorunlar “sahiplenme” ve cinsiyetçi davranışlar ekseninde İnci’ye karşı olan tavırlarında belirginleşecektir. Ailenin en küçük kardeşi Neriman ise günlük yaşamında ve ailesinde yaşadığı problemlerden etkilenmektedir. Onun okuldan edebiyat öğretmeni olan Naci ise ablası Safiye’nin eski sevgilisidir.
Safiye’yi unutamayan Naci, aile apartmanının karşısındaki otele yerleşecektir. Radyocu olan İnci, kardeşi ve dedesiyle beraber yaşamaktadır, bir kaza sonrasında tanışıp evlendiği Han’ın aile apartmanına tesadüfi bir şekilde taşınacaktır. İnci’nin huzursuzluğunun temel nedeni ise hayatındaki erkeklerdir.


 

Babasından nefret eden İnci, kardeşi ve kendisine sahip çıkan dedesine duyduğu sadakat ve vefanın karşısında dedesinin korumacı davranışlarını sineye çekmek durumundadır. Eski nişanlısı Uygar da hayatında sorun yaratan erkekler arasındadır. İnci için Han o güne değin tanıdığı erkekler arasında farklı bir çizgi izlemektedir ve ani evliliği hem bu nedene hem de ikisi için de hayatlarında sorun olarak gördükleri ailevi durumlara bir cevap niteliğindedir. Ancak Han’ın baskıcı tutum ve davranış farklılıkları İnci’ye onu yeteri kadar tanıyıp tanımadığı sorusunu sıkça sordurmaktadır.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com