Sezgin Baran Korkmaz, ABD’de mültecilere iftar yemeği vermiş

ABD’de tutuksuz yargılanan Sezgin Baran Korkmaz‘ın New York’taki ünlü bir restoranda Ramazan Bayramı’nın ilk günü mültecilere yemek verdiği öne sürüldü.

KRONOS 22 Nisan 2024 DÜNYA

Kara para aklamakla suçlanan, adı hileli satışlar, ‘modern tefecilik’ ve mafyayla ilişkisi olduğu iddialarıyla gündeme gelen ve ABD’de yargılanan SBK Holding’in sahibi firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın 25 Temmuz’da serbest bırakılmıştı.

Tutuksuz yargılanmasına devam edilen Korkmaz’ın yargılandığı dosyada gizlilik kararı bulunuyor. ABD’deki Korkmaz yaşamını gittiği yerleri savcılığa bilgi vermek şartıyla mahkemenin belirlediği 5 eyaletten birinde ikamet ederek sürdürüyor.

ÜNLÜ BİR RESTORANDA MÜLTECİLERE YEMEK
TELE1 Washington temsilcisi Yılmaz Polat’ın aktardığı bilgiye göre; Korkmaz, Ramazan Bayramı’nın ilk günü (10 Nisan) New York’ta Türk diplomatların da sık sık ziyaret ettiği ünlü bir restoranda mültecilere yemek verdi.

20 Nisan’da Gündem Özel’e konuk olan Polat “Sezgin Baran Korkmaz ABD’nin New York’ta hiçbir şey olmamış gibi restoranları geziyor” dedi. Polat, Korkmaz’ın ifadelerinden yeni bir iddianame hazırlandığını söyledi.


Bu arada Türkiye’nin tutuksuz yargılanan Korkmaz için yeni bir iade talebinde bulunmadığı da iddia ediliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com