Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro isteyen Veyis Ateş hakkında hapis talebi

Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon Euro istediği iddia edilen Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti suçundan iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KRONOS 12 Şubat 2024 GÜNDEM

Kara para aklamakla suçlanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği iddialarıyla gündeme gelmesinin ardından HaberTürk TV’den istifa eden Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti suçundan iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddialara ilişkin “Uydurma, yalan, şantaj, montaj” diyen Veyis Ateş, “Davanın açılmış olması benim açımdan iyi oldu. Bu haksız itham ve iftirayı mahkemede anlatmam açısından bir fırsat oldu” ifadelerini kullandı.

Veyis Ateş, İstanbul 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 28 Haziran 2024’te hâkim karşısına çıkacak.

Soruşturma kapsamında gazeteciler Sevilay Yılman ve Fatih Altaylı’nın da ifadeleri alındı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın aktardığına göre, savcılık Korkmaz ile Ateş arasındaki ses kayıtlarını internetten temin etti.

İddianameye göre görüşme şöyle aktarıldı:

“Ateş: Ihh, Bu Halk TV’de anlattığım hikâye sana anlattığım hikâye. Burada sadece bir şey beni endişe ettiriyor. Ihh, canın yaralı.

Korkmaz: Evet, doğru.

Ateş: Kızgısın, öfkelisin. Ondan sonra, dünyayı ateşe veresin var falan. Sadece bu tarafın hassasiyet duyduğu mesele bu, ben sana bunu ilk başta da söyledim. Az önce arandığımdı, ıhh, bir şey yapar mı? Bizi yakar mı, yıkar mı, konuşur mu, eder mi, diyorlar.

Korkmaz: Yok abi ya.

Ateş: Yok dedim, bizim itimadımız var.

Korkmaz: Allah razı olsun. Ateş: Kendisiyle buluştuğuma göre bir hakemlik, (anlaşılamadı) yaptığıma göre itimat sorumumuz olmaz dedim. Ondan sonra konuştuğumuz şeyleri sıraladı, sıraladılar.”


 

ADLİ TIP RAPORU DA VAR

Adli Tıp Ses ve Görüntü İnceleme Şubesi’nce verilen raporda, “Cinsiyet, yaş, konuşma ritmi, ses tınısı, tonlama, vurgu yönlerinden benzerlikler görüldüğü’ belirtildi. Raporda, Ateş ve Korkmaz görüşmesinin kaydı ile Ateş’in ses örneklerinin mukayese edildiği belirtilerek şöyle denildi: ‘Analizi yapılan ses örnekleri, mukayese konusu ses örnekleriyle benzerlikler göstermektedir” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com