SGK uzmanı net rakam verdi: Seçim öncesi emeklilere seyyanen zam yapılacak

SGK Uzmanı İsa Karakaş, seçim öncesi emeklilere 5000 TL seyyanen zam yapılacağını söyledi.

KRONOS 10 Mart 2024 EKONOMİ

Yerel seçim sürecinde hükümetin önündeki en önemli sorunlardan biri düşük emekli maaşları. En düşük emekli maaşının 10 bin TL olmasına karşı tepkiler büyürken seçim öncesi seyyanen zam yapılacağı iddiası ağırlık kazanmaya başladı.

SGK Uzmanı İsa Karakaş, emekli maaşlarına seçim öncesi yapılacak seyyanen zamma ilişkin net bir rakam verdi. İsa Karakaş, “Gerçekleri konuşuyoruz. Seçim öncesi emeklilere 5000 TL seyyanen zam yapılabilir” dedi. Karakaş’a göre, en düşük emekli maaşları seyyanen zam ile 15 bin liraya kadar yükselecek.

‘EN DÜŞÜK MAAŞ 15 BİN TL OLACAK’

SGK Uzmanı İsa Karakaş şunları söyledi:

“Ben hiçbir zaman karamsar olmadım. Emekliler, temmuz ayının başından beri seyyanen zammın elzem olduğunu biliyorlar. Gerçekleri konuşuyoruz. Seçim öncesi emeklilere 5000 TL seyyanen zam yapılabilir.” Karakaş’a göre, en düşük emekli maaşları seyyanen zam ile 15 bin liraya kadar yükselecek.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “En düşük 10 bin lira olan emekli maaşı, vatandaşlarımız için yeterli değil. Emekli maaşlarını nasıl daha yüksek seviyelere çıkarabiliriz? Daha fazla çalışarak, daha fazla gelir elde ederek ve emeklilerimize hak ettikleri kazancı sağlayarak” sözleri zam beklentilerine neden olmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com