Silah koleksiyonuyla poz veren hâkime soruşturma başlatıldı

İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur'un tepki çeken silahlı fotoğrafına soruşturma başlatıldı.

KRONOS 30 Mayıs 2024 GÜNDEM

İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur’un arkasında silah koleksiyonuyla çektirdiği fotoğraflarına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tabur hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Sosyal medya platformu X üzerinden açıklama yapan Yılmaz Tunç, Tabur’un yetkisinin sonlandırıldığını duyurdu.

Yılmaz Tunç şunları söyledi:

“Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız Yargı Etiği ilkeleri çerçevesinde, tüm faaliyetlerinde uygunsuz davranışlardan kaçınmak zorundadırlar. Bu kapsamda, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulunca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca ilgilinin, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisi sonlandırılmıştır.”

“POZ VERENLER TEFTİŞ KURULU BAŞKANI VE YARDIMCILARI”

Haberi ortaya çıkaran BirGün yazarı Timur Soykan, Oktay Tabur hakkında soruşturma başlatılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Soykan, “Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, adliyedeki dinlenme odasında cephanelik sergileyen hakim Oktay Tabur hakkında HSK’nin soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ancak Tabur ile birlikte cephane önünde poz verenler zaten HSK Teftiş Kurulu Başkanı ve yardımcıları. Yani bunu görüp soruşturma açması gerekenler. Ayrıca Tabur, silahlarını Yargıtay Başkanı ve müfettişlerin çok beğendiğini söylemişti” bilgisini paylaştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com