‘MHP, Sinan Ateş cinayetine bulaşan ismi ödül olarak milletvekili mi yaptı?’

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, tetikçi Eray Özyağcı'nın da Bolu'da MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül'ün baba evinde saklandığını iddia etti: "Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi?"

KRONOS 29 Mayıs 2024 GÜNDEM

Ankara’da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin iddianame tamamlansa da cinayete ilişkin karanlıkta kalan taraflara ışık tutmadı. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ise adalet mücadelesine devam ediyor ve MHP ile Ülkü Ocakları’nın cinayetteki ortaklığına dikkat çekiyor. Ayşe Ateş’in son olarak cinayette parmağı olduğunu iddia ettiği isim ise MHP milletvekili İsmail Akgül.

Tolgahan Demirbaş’ın MHP’li Olcay Kılavuz’un evinde yakalanmasını hatırlatan Ayşe Ateş, tetikçi Eray Özyağcı’nın da Bolu’da MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül’ün baba evinde saklandığına dair şüphesini gündeme getirdi. Ayşe Ateş, “Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi? Benim sorduğum sorular bunlar” dedi.

‘NEDEN İSMAİL AKGÜL’ÜN BABA EVİ ARANDI?’

Halk TV’ye konuşan Ateş, şunları söyledi:

“Çok kuvvetli şüphelerim var. Kesin yüzde 100 diyemem ancak yoğun bir şüphem var. Çünkü deliller mevcut. İsmail Akgül kimdir önce onunla başlamak istiyorum. İsmail Akgül, Olcay Kılavuz’un Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönemde Bolu’da ocak başkanı. Sinan öldürüldüğünde ise bir görevi yok. Burada izah bekleyen sorular şunlar. Neden Ali’nin Veli’nin değil de MHP Milletvekili İsmail Akgül’ün baba evi aranmıştır.


 

Babası Mehmet Akgül’e ait araç neden Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmiş ve parmak izi incelemesi yapılmıştır. Acaba tetikçi Eray Özyağcı’nın Bolu’da saklandığı saatlerde acaba burada mı himaye ettiler? Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi? Benim sorduğum sorular bunlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com