Sinan Ateş’in attığı mesajlar ortaya çıktı: Beni öldürmeye karar vermişler

Sinan Ateş'in öldürülmeden önce yakın arkadaşına attığı mesajlar ortaya çıktı: "Beni öldürmeye karar vermişler Ömer abi. İsmet Beyle konuş. Kan dökülsün istemiyorum."

KRONOS 13 Mayıs 2024 GÜNDEM

Ankara’da sokak ortasında suikasta uğrayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ölümüne ilişkin iddianame 17 ayda tamamlandı. Ortaya çıkan iddianame ise yazılanlardan çok yazılmayan detaylarla gündemde. Sinan Ateş cinayetinin iddianamesine girmeyen önemli detaylardan biri de “Beni öldürmeye karar vermişler Ömer abi” mesajları oldu.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın aktardığına göre, Sinan Ateş, ofisinin önüne gelen aracın fotoğrafını gönderdiği yakın arkadaşı Ömer Çağrı Özdemir’e bir mesajında “İsmet Beyle konuş. Kan dökülsün istemiyorum” dedi. Ateş’in ‘İsmet Bey’ dediği kişi, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’ndan önce danışmanlığını yaptığı, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman. Ateş, bu yazışmadan altı gün sonra da yine Ömer Çağrı Özdemir’e “Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı” mesajı attı.

Saymaz’ın aktardığı mesajlaşma şöyle:

Ateş: Ankara Ocak, silahlı dört kişi göndermiş. Ofiste değildik.

Özdemir: Ofise mi?

Ateş: Evet, çocuklar inince aşağı, bunlar yürümüş. 06 AT 2020. Biz almıştık ya aracı. İsmet Beyle konuş. Kan dökülsün istemiyorum.

Özdemir: Tamam. Şimdi plakayı, aracı gönderiyorum.

‘SÜREKLİ GERİYOLAR ORTAMI’

(İlk yazışmadan altı gün sonra)

Ateş: Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı.

Özdemir: Öyle kolay mıymış?

Ateş: Sağa sola haber yolluyor, arıyorlar.

Özdemir: Vay anasını ya!

Ateş: Havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt getiriyor. Yeni insanlar ölsün istiyorlar.

Özdemir: Takma kafana reis, kolpacı bunlar.

Ateş: Orası öyle. Reis 18-19 yaşında çocukları gaza getiriyorlar. Cahit’e (Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir) ekip yollamışlar. Mersin’de olan Bursa’da olursa… Allah korusun.”


 

MESAJLARI SAVCILIĞA SUNDU

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı sırasında Ateş’in genel sekreteri olan Özdemir, yazışmaları 5 Mayıs 2023’te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. Özdemir, ifadesinde, 06 AT 2020 plakalı araca ilişkin şunları söyledi:

“Avukat Ali Yücel’e ait olup kendisinin de kullandığı büronun önüne 06 AT 2020 plakalı aracın geldiğini, Ç.B. tarafından fark edildiğini, silahlı dört kişinin araçta bulunduğunu, şahısların Ç.B.’yi fark etmesi üzerine oradan ayrıldıklarını iletmiştir.”

Özdemir, Ateş’in “Beni öldürmeye karar vermişler Ömer abi” şeklindeki mesajını göstererek şöyle dedi:

“Kendisini öldürmeye çalıştıklarını ve planladıklarını bana açık açık bildirmiştir. Bursa’da Cahit Özdemir’e de Mersin’de Çağrı Ünel’e olduğu gibi bir ekip yollandığını, bu tip karışıklıklar sonucunda yeni insanların ölebileceği endişesi taşıdığını bana belirtmişti.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com