Sinan Engin’den Terim belgeseli tepkisi: “Hakan ve Arif’siz olamaz”

Fatih Terim'in hayatını konu alan ve Netflix'te yayınlanan belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem'in sansürlenmesine Beşiktaşlı Sinan Engin ve sunucu Ertem Şener tepki gösterdi. Engin, "Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, tarihi başarılar elde etmişler adları bile geçmiyor." diyerek eleştirisini dile getirdi.

TARIK ENGİN 18 Eylül 2022 SPOR

Netflix’in Fatih Terim belgeselinde 1996-2000 yılları arasındaki görüntülerde Hakan Şükür ve Arif Erdem’e yer verilmemesi Beşiktaş’ın eski oyuncusu ve teknik direktör Sinan Engin’in de tepkisini çekti.

“TERİM BELGESELİ HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF’SİZ OLAMAZ”

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in kontrolündeki Beyaz TV’de Beyaz Futbol adlı programda konuşan Sinan Engin, perşembe günü Netflix’te yayınlanan belgeselde yapılan sansürü eleştirdi. Ertem Şener’in moderatörlüğündeki programda konuşan Engin, “Bazı şeylere takılmam. Ben o futbolcuların gollerini ve yaptıklarını belgeselde verirdim. Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, tarihi başarılar elde etmişler adları bile geçmiyor. Şu an ne yapmış, neredeymiş, firardaymış bunlar beni ilgilendirmiyor. Bu devletin kendi sorunu arkadaş. Ben burada söylüyorum. Bu adam goller atmış, tarihe adını yazdırmış. Adı olmalıydı bence. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek hesabını da verecek. Herkes veriyor hesabını. O da gelsin versin. Fatih Terim veya belgeseli yapanlar herhalde tepki alırız diye kullanmadılar. Dediğim gibi bunları ve bu çocukların yaptıklarını yok edemezsin. O da gelecek eğer varsa suçu yargılanacak veya cezasını çekecek. Ben futbol adamıyım arkadaş beni ilgilendirmiyor başka ne yaptığı.” dedi.

ŞENER: HAKAN ŞÜKÜR TARİHE GEÇTİ

Programın moderatörü Ertem Şener ise ”Hakan Şükür’ün futbolculuk döneminde aattığı goller bence de verilmeli. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha birçok maç Hakan Şükür’ün tarihe geçtiği maçlar. Futbolculuk dönemindeki Hakan Şükür silinemez.” diyerek tepkisini dile getirdi.


 

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası maçında Hakan Şükür ve Fatih Tarim.

MİLLİ TAKIM VE GALATASARAY’IN “KRAL” LAKAPLI OYUNCUSUYDU

Milli Takım’ın Galatasaray’ın “kral” lakaplı yıldız oyuncusu Hakan Şükür, 1995-2000 yılları arasında 155 kez giydiği Galatasaray formasıyla 119 kez fileleri havalandırmıştı. Bu yıllarda Galatasaray 4 kez üst üste şampiyon olmuş, UEFA kupasını müzesine götürmüştü.

Malta ile Türkiye Euro 2008 Elemeler Sıralama Turu Grup C maçnda Milli Takımın kaptanı olarak sahaya çıkan Hakan Şükür, ay-yıldızlı takıma 33. kez kaptanlık yaptı. Böylece teknik direktör Fatih Terim ile yardımcı antrenör Oğuz Çetin’i geride bıraktı.

ABD’DE YAŞIYOR

Gülen cemaati ile ilişkilendirildiği için hakkında soruşturma başlatılan ve ABD’de yaşayan Hakan Şükür, AKP’den milletvekilli seçilerek TBMM’de görev yapmıştı. Erdem ve Şükür hakkında Cemaat davaları nedeniyle yakalama kararı bulunuyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com