Sırrı Sakık’tan ‘İmamoğlu’ yorumu: Kaybetmesi bizim sorunumuz değil

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret eden DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, yerel seçimlerle ilgili “Şimdi kendi adaylarımız ile seçime gireceğiz diyoruz, onlar ‘İmamoğlu kaybeder’ diyorlar. Bu bizim sorunumuz değil." değerlendirmesini yaptı.

KRONOS 05 Şubat 2024 GÜNDEM

Uzun süredir İstanbul için aday belirleyip belirlemeyeceği tartışılan DEM Parti, yerel seçimler için kararını verdi. Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, önceki gün yaptığı açıklamada İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkaracaklarını söyledi. Doğan, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın da aday havuzunda olduğunu adayların 9 Şubat’a kadar açıklanacağını kaydetti.

DEM Parti’nin aldığı yerel seçim kararının, 31 Mart’ta kurulacak sandığa etki etmesi bekleniyor.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: DEM PARTİ KİMSENİN PAYANDASI DEĞİL
Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre; DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, bugün Edirne Cezaevi’nde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti.

Demirtaş, Sakık’a, yerel seçimler için DEM Parti’nin derli toplu bir şekilde hazırlanması gerektiğini ve son genel seçimde yaşanan kayıpların telafi edilmesi gerektiğini söyleyerek, “DEM Parti kimsenin payandası değil” dedi.

“HİÇBİR PROTOKOL İMZALAMADIK SADECE DEMOKRASİ TALEBİMİZ OLDU”
Sakık, DEM Parti’nin büyükşehirlerde kendi adaylarını çıkarması gerektiğini belirterek, “Benim kişisel görüşüm, iki seçimdir CHP’nin adaylarına oy verdik ama bize yapılan antidemokratik saldırılara karşı cılız bir iki tepki dışında güçlü bir destek göremedik” dedi.


Tabanın bu konuda ciddi tepkisinin olduğunu belirten Sakık, “Biz onlarla hiçbir protokol imzalamadık ve beklenti içinde olmadık sadece demokrasi talebimiz oldu” dedi.

“İMAMOĞLU’NUN KAYBETMESİ BİZİM SORUNUMUZ DEĞİL”
Sakık, kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söylediklerinde bazı kesimlerin bu karara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri kaybedeceği gerekçesiyle tepki gösterdiklerini hatırlatarak şunları söyledi:

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com