Sonraki duruşma 24 Ocak’ta: Katil zanlısı, Deniz Poyraz’ın kız kardeşine saldırıp küfür etti

Deniz Poyraz davasında katil Onur Gencer yanındaki onlarca askere rağmen Poyraz ailesine saldırıp küfür etti. Davada bir sonraki duruşma 4 Ocak'ta.

KRONOS 29 Aralık 2021 GÜNDEM

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl binasına yönelik saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin davanın ilk duruşması İzmir 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Avukatların beyanlarının ardından duruşmaya 10 dakikalık ara verildi. Ara verildiği sırada katil zanlısı Onur Gencer, yanındaki onlarca askere rağmen önünden geçen Deniz Poyraz’ın kız kardeşi Ayşe Poyraz’a cinsiyetçi harekette bulunarak küfür etti. Katil Gencer’in yanında bulunan askerlerin sakin duruşu dikkat çekerken, izleyiciler ve avukatlar katil Gencer’e tepki gösterdi. Bunun üzerine yeniden arbede yaşandı.

Salonda bulunanlar, askerlerin katil Gencer’e müdahale etmemelerine de tepki göstererek, “Bizleri nasıl gözaltına aldığınızı da biliyoruz ama burada katilin kafasını okşuyorsunuz” dedi. Tepkiler üzerine Gencer, polis ve jandarma tarafından salondan çıkarıldı.

Mahkeme, duruşmayı bitirme kararı alarak, bir sonraki duruşma tarihini de 44 Ocak 2022 olarak belirledi. Davanın ikinci duruşması İzmir Şakran Ceza İnfaz Kurumu kampüsündeki adliyede görülecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com