Soylu: Bir tane göstersinler bakanlığı bırakırım

KRONOS 21 Kasım 2019 GÜNDEM

Sağlık Bakanlığı’nda yoğun bir biçimde kadrolaştıkları iddia edilen Menzil tarikatı üyeleri ile ilgili, bu kez de ‘İçişleri Bakanlığı’nda güçleniyorlar’ yorumları üzerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yaptı.

Menzil grubu üyelerinin bakanlığında kadrolaştığı iddialarına tepki gösteren Soylu, “Bir tane göstersinler bakanlığı bırakırım” yanıtını verdi.

Soylu, bu tür yorum yapanları da hedef aldı ve, “Yeni bir operasyon yapmak istiyorlar bu oyuna gelmeyin” çağrısında bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Soylu, “Bir İçişleri bakanı olarak, gönül rahatlığı ile ‘bakanlığımızda herhangi bir tarikat yoktur. Herhangi bir cemaat yoktur’ diyebilir misiniz? İçişleri Bakanlığı’nda Menzil tarikatının çok ciddi kadrolaştığı, tayin-atama yaptırdığı iddiaları var” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bir tane göstersinler, bakanlığı bırakırım. Bu sorularınız ile birilerinin çanağına su taşıyorsunuz. İyi niyetli olabilirsiniz ama birileri kurumlarımız üzerinden yeni bir operasyon yapmak istiyorlar, bu oyuna gelmeyin.”

Soylu, salona girerken HDP’lilerin olduğu sırayı hızla geçti ve kimsenin elini sıkmadı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com