Soylu, öğrencileri aynı nefret söylemiyle hedef aldı: LGBT sapkınları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'nde 159 öğrencinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan polis saldırısı için yine öğrencileri hedef aldı, nefret söylemi olan "LGBT sapkınları" ifadesini tekrarladı.

KRONOS 02 Şubat 2021 GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, atanmış rektör Prof. Dr. Melih Bulu’yu ve arkadaşlarının tutuklanmasını protesto ettikleri için polis saldırısına uğradı, 159 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin 98’i serbest bırakılırken, Süleyman Soylu öğrencileri yine aynı nefret söylemiyle hedef aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından, “Kabe-İ Muazzama’ya hakaret eden LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır. Rektörlük binasını işgale kalkan LGBT sapkınlarına müsamaha göstermeli miyiz? Elbette hayır” diye yazdı.

Eylemlerin organize ve “bir ajans” eliyle yapıldığını iddia eden Soylu, “Boğaziçi’nin olan biteni izleyen sakinlerine bir sözüm var” diyerek, “Hayatta hiçbir başarının olmadığı imzası olmayan, bir ajansın elinde oyuncak olan, solcu saf olmayan kart siyasetçilerin tuzağına düşmeyin” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com