Soylu’nun 83 milyon TL’lik gizli villası ortaya çıktı: Tapuyu üzerine almadı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bakanlık koltuğunda oturduğu dönemde İstanbul'da lüks bir projeden 3 milyon dolara (yaklaşık 83 milyon TL) villa satın aldığı ortaya çıktı. Soylu'nun, aldığı villanın tapusunu kendi üzerine yaptırmaması da dikkat çekti.

KRONOS 11 Ekim 2023 GÜNDEM

Eski İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun 28 Mayıs seçimlerinden birkaç ay önce, yani bakanlık koltuğunda otururken İstanbul’un gözde bir ilçesinde bulunan Mayevera isimli lüks projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığı ortaya çıktı.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye gündeminden düşmüyor. Son olarak yer altı dünyasıyla ilişkili olduğu iddiasıyla gündeme gelen Soylu’nun bakanlık koltuğunda oturduğu sırada Maya İnşaat tarafından inşa edilen Mayavera projesinden yaklaşık 3 milyon dolara villa aldığı öğrenildi. Soylu villayı kendi üzerine yapmamayı tercih etti.

Halk TV’den Seyhan Avşar, Soylu ailesine villanın satışını yapan isme telefonla ulaştı. Kendini tekstil üzerine ihracat yapan bir iş kadını olarak tanıtan gazeteci, Mayevera projesinden villa almak istediğini aktardı. Görüşmede, Soylu’ya villayı satan kişi, Soylu’nun villayı alma biçimi ile yaklaşık değeri gibi birçok detayı tek tek anlattı.

Halk TV muhabiri ile Soylu’ya villa satışı yapan uzman arasında geçen görüşme şöyle:

‘SÜLEYMAN BEYLER 1. ETAP’TAN ALDI’ 

-Projenizden bir villa satın almak istiyorum. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun da bu projeden daire aldığını duydum.

Evet doğrudur. Yakın zamanda sayın Bakan’a da villa sattık.

-Peki Sayın Soylu’ya yakın bir villa var mıdır bize satabileceğiniz? Nezih bir konut olsun istiyoruz.

Mayevera’nın konsepti nezih. Nerede oturursanız oturun nezih bir proje. Satılık çok fazla seçeneğimiz yok. Bir iki tane el altından satılık yer var. Proje 4 etaptan oluşuyor. 150 konut var. Mesela Süleyman Beyler 1. Etaptan daire aldı.

-1. Etaptan daire var mı? Sayın Bakan’a komşu olmak isteriz.

Aslında şu an da o etapta daire yok. Diğer etaplarda var. Deneriz…

SOYLU’YA KOMŞU OLMANIN BEDELİ 3 MİLYON 600 BİN DOLAR

-Fiyatlar etaplara göre değişiyor mu?

Hayır. Aslında etaba göre fiyatlar değişmiyor. Mesela ev yenilenmiş mi ona göre fiyatlar değişiyor. Bir de klasik mal sahiplerinin fiyat beklentisi. ‘Herkesin evi kendine güzel’ mantığı var.

-Peki ortalama fiyatlar nedir? Bütçemizi ona göre ayarlayalım…

Yenilenmemiş bir evim var. 3 milyon 600 bin dolara size satabilirim. Yenilenmiş iki dairem var. Onları da size 3 milyon 750 bin dolar civarında satabiliriz.

-Sayın Bakan ile yakın olmaktan şeref duyarız. Onlar ne zaman taşınır acaba?

Ben onlara tamamlanmamış bir daire verdim. Sıfırdan her şeyi kendileri baştan yapıyorlar. Tadilat daha bir iki ay sürer.

’11 AY ÖNCE SATIŞI YAPTIK’ 

-Satışı ne zaman gerçekleştirdiniz?

11 ay önce satışı yaptık. O dönem bir tık daha düşüktü fiyatlar. Dairenin içini komple kırmıştık. 3 milyon dolara çok yakın bir fiyata sattık. Ama şöyle düşünün içi dahi şap vaziyetteydi. Bakan Beyin yakın dostları benim arkadaşımdı. Aracı oldular.

‘TAPU İŞLEMLERİNİ YAPARKEN SAYIN BAKANIN İSMİNİ KULLANMADILAR’

-Şimdi bizim tapu eşimle müşterek olabilir… Sayın Soylu ailesi nasıl yaptılar tapu konusunu?

Tapu işlemlerini yaparken sayın Bakan’ın ismini kullanmadılar. Süreci biraz daha confidential (gizli) yürüttüler. Ben de çok kurcalamadım. Çok kıymetli dostlarımın aracılığıyla gelmişlerdi.

-Peki bizde confidential (gizli) yürütsek sorun olur mu?

Yok canım ne sorun olacak. Onlar öyle yaptılar. Size de öyle yaparız. Onların aldığını da kimseye söylemiyoruz. Siz direkt sorunca yalan söyleyemedim.

Mayavera projesindeki lüks villaların Çekmeköy’de bulunduğu, orman içinde havuzlu olarak inşa edildiği öğrenildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com