Soylu’dan Kati Piri’ye: Çirkin taleplerinle yaşlanacaksın

Geçtiğimiz hafta içerisinde üç Tweet'i engellenen Bakanı Soylu, bu kez ise "Türkiye'deki demokratları desteklemek için konuşmaya devam edeceğim" diyen eski AP Türkiye Raportörü Kati Piri'yi hedefine koydu.

KRONOS 08 Şubat 2021 GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa Parlamentosu’nda Hollanda’yı temsilen bulunan İşçi Parti millekvekili ve eski AP Türkiye Raportörü Kati Piri’yi eleştirdi.

Soylu, Kati Piri’nin “Uluslararası dayanışma sınırlarla bitmiyor. Türkiye’deki demokratları desteklemek için konuşmaya devam edeceğim. Boğaziçi öğrencileri için, Osman Kavala için, Selahattin Demirtaş ve daha fazlası için” mesajını alıntılayarak, “Çirkin taleplerinle yaşlanacaksın… Ancak kötü isteklerin Türkiye’de hiç gerçekleşmeyecek” mesajını paylaştı.

Soylu, geçtiğimizde hafta içerisinde Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu’yu protesto ettikleri için gözaltına alınan öğrenciler için ise ‘LGBT sapkını’ ifadesini kullanmıştı. Twitter tarafından Soylu’nun bu paylaşımına uyarı konulmuştu.

Soylu’nun daha sonra ise MHP lideri Bahçeli’nin Tweetleri’ni alıntılayarak yaptığı paylaşımlarda engellenmişti. Soylu, Twitter’i sansür yapmakla suçlamıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com