Soylu’nun ‘Adil Öksüz’ açıklamasına veryansın: Çığlık atmak istedim

KRONOS 05 Aralık 2019 GÜNDEM

AKP’nin kurucularından eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide yer alma kararı alan, 15 Temmuz’da eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Adil Öksüz ile ilgili olarak açıklamalarından dolayı çığlık atmak istediğini söyledi.

SOSYAL MEDYADAN SOYLU’YA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz ama bizde kalsın” açıklamasına daha önce de sosyal tepki göstermiş, “Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor biryerlerde? Ayrıca madem gizli neden dillendiriyorsunuz sayın Süleyman Soylu, neden kalpleri ve akılları bulandırıyorsunuz? Ne geçiyor elinize acımıza acı katmakla. Sizin politika ürettiğiniz konu İçin biz ağlıyoruz” sözlerini kaydetmişti.

‘DAVUTOĞLU İNSANLIĞINI KAYBETMEMİŞ BİRİ’

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in sorularına verdiği yanıtta, Ahmet Davutoğlu’nun eşinin ölümünden sonra kendisine dört kez taziyeye geldiğini ve iletişimi hiç kesmeyerek varlığını hissettirdiğini söyleyen Olçok, “Neden AKP değil de, Davutoğlu’nun partisi?” sorusuna, “Ben Ahmet Davutoğlu’nun insanlığını kaybetmemiş biri olduğuna inandım” diye yanıt verdi. “Davutoğlu numara yapan bir insan değil” diyen Olçok, “Onun için en büyük duam, Allah onu değiştirmesin” ifadelerini kullandı.

‘YERİNİ BİLİYORSANIZ GETİRİN’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Adil Öksüz ile ilgili, “Yerini biliyoruz” açıklamasına binaen ‘çığlık atmak‘ istediğini söyleyen Olçok, şunları kaydetti:
Yerini biliyorsan o zaman getir. Bakın, bilinmezlik, kaygı insanı en çabuk öldürecek şeydir. Neden bu insanları sürekli bilinmezlik ve merak içine sürüklüyorsunuz ki? Böyle bir şey varsa yerini biliyorsanız getirin. Yıllarca Yeşil’e aynı muameleyi yaptınız. Nerede Yeşil? Yeşil üzerinden yıllarca yazılar yazdınız, haberler yaptınız, günlerce programlar yapıldı. Şimdi böyle bir Adil Öksüz mü üretiliyor? İşte bütün bunları ben bilmek istiyorum. Yer olarak bilmek istiyorum. Benim sorumlu olduğum 251 aile var. Benim merak ettiğim kadar onlar da merak ediyor. Bunun üzerinden neden politika üretiyorsun? Bu yaşanmış bir acı. Bununla ilgili hiçbir şey yapamıyorsan eğer, elin kolun bağlıysa, o zaman sükut. Lütfen! Eğer bununla ilgili bir politika üretiyorsan hâlâ, o zaman onun da gereğini yap. Dolayısıyla sen birşey yaparken benim elimin kolumun bağlı kalmasını hiç kimse bekleyemez.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com