Soylu’nun randevu vermediği Hakan Atilla: Pasaportuma istifa ettiğimde el koymuşlar

Soylu'nun randevu vermediği eski Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla, pasaportunun Borsa İstanbul'dan istifa ettiği gün iptal edildiğini öğrendiğini söyledi.

KRONOS 05 Mayıs 2023 GÜNDEM

Yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu randevu vermedi.

ABD’de görülen Halkbank davası kapsamında 28 ay tutuklu kalan, tahliye olduktan sonra Türkiye’ye dönen Hakan Atilla geçtiğimiz günlerde havaalanında pasaportunun iptal edildiğini öğrenmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun randevu vermediği Atilla, pasaportuna el konulma hikâyesini anlattı.

Halk TV’den Serpil Yılmaz’a konuşan Atilla, “Pasaportuma Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’nden istifa ettiğim 5 Mart 2021 tarihinde el konulduğunu öğrendim” dedi.


 

‘DAHA FAZLA MALI OLAMAZ’

Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürü olduğu tarihlerde SPK başkanı olan A.Fuat Taşkesenlkioğlu’nun kardeşi ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma davasında ortaya çıkan servet iddialarıyla ilgili soruya da yanıt verdi:

“Doğru mu bilemem. Ancak bir üst düzey bankacı, geliriyle en fazla en fazla evini, yazlığını, arabasını alabilir. Daha fazla malı olamaz. Daha fazla malı varsa, devlet memurluğu yapmaz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com