Spor spikeri Orhan Ayhan Guinness Rekorlar Kitabı’nda

Türkiye'nin efsane spor spikeri, Orhan Ayhan, 61 yıl 275 günlük kariyeriyle, "en uzun kariyere sahip erkek spor spikeri" unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

KRONOS 05 Temmuz 2024 SPOR

Duayen spor spikeri Orhan Ayhan’ın, 61 yıl 275 gün ile en uzun kariyere sahip erkek spor spikeri unvanını elde ettiği ve bu unvanla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandığı belirtildi.

Mesleğe 1957 yılında yazılı medyada spor muhabirliği ve yazarlığı ile başlayan Orhan Ayhan, özellikle boks dünyasına yoğunlaştı ve bugüne kadar yüzlerce boks müsabakası anlattı. Ayhan, TRT bünyesinde birçok futbol maçını da radyodan dinleyicilere aktardı. Kariyerinde efsane boksörler Muhammed Ali’nin ve Mike Tyson’ın bütün maçlarını anlatan Orhan Ayhan, dünyaca ünlü futbolcu Pele’nin jübilesinde yer alan tek Türk gazeteci oldu. Duayen isim, şu ana kadar 8 bin 500’ün üzerinde futbol ve boks maçı anlattı.


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin kurucu üyesi olan Orhan Ayhan, Türkiye Boks Federasyonu yönetim kurulu üyesi olarak da görev aldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com