Spor yorumcuları değerlendirdi: Milli Takım, Montella nedeniyle mi elendi?

Spor yorumcuları, Türkiye'nin çeyrek finalde Euro 2024'e veda etmesini değerlendirdi.

KRONOS 07 Temmuz 2024 SPOR

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) Türkiye, öne geçtiği maçta Hollanda’ya 2-1 mağlup olarak çeyrek finalde turnuvaya veda etti. Yenilgi sonrası teknik direktör Vincenzo Montella’ya ağır eleştiriler geldi. Peki, spor yorumcuları maçı nasıl değerlendirdi?

İşte yorumlardan bazıları:

Sergen Yalçın (Kafa Sports): ”Çeyrek finale çıktık. Tamam ama ben bu oyunu kabul edemem. Türk Milli Takımı bu kadar mahkum oynayamaz. Net söylüyorum bunu. Kim ne derse desin fark etmez yani. Montella, 80’den sonra kendi defosunu ortaya çıkardı. Hollanda teknik direktörü nasıl 45’de hemen müdahale etti…”

Sinan Engin (Asist Analiz): “Bu takımın teknik direktörü Fatih Terim olsaydı final oynardık. Çünkü Fatih Terim bu hataları yapmazdı. Fatih Terim, cesaretlidir. Fatih Terim, bu maçlara santrfrosuz falan çıkmaz! Fatih Terim asla böyle korkak oynamaz. Fatih Terim, bu jenerasyonu böyle korkak oynatmaz!”

Batuhan Karadeniz (Sky Spor): ”Futbolcularımızı teker teker tebrik ediyorum. Takımın başında antrenör olmadan bir turnuvada ne yapılacaksa hepsini yaptılar. Helal olsun, ayaklarınıza sağlık. Hemen bu şeytan üçlüsünün (Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop, Vincenzo Montella) istifa etmesi lazım! Hemen bırakın abi! Acilen bırakın! Şu çocuklara helal olsun ya! Allah razı olsun sizden… Bir oyuncunun bu kadar hakkı yenmez ya! Ne yaptı Kerem Aktürkoğlu sana kardeşim? Bu adamı niye oynatmazsın?”

Ümit Karan (Sky Spor): ”Öncelikle bütün çocukları yürekten kutluyorum. Bugün tekmeye kafa sokan bir takım olduk. Ama milyonlarca insanın hayalini yıkan da Montella oldu. 85 milyon insan sana değişiklik diye bağırıyor, sen bir tanesini bile duymadın. Takım tek başına gitti, keşke kenarda bir de teknik adam olsaydı. Van Dijk bugün hayatının en zor maçını oynadı. Barış’ı yürekten tebrik ediyorum. Bu çocuk daha ne yapsın abi? 10 kişiyle boğuştu. Böyle futbol mu oynanır? En sistemsiz takım biziz. Oyun kurgumuz, felsefemiz yok.”

Emre Özcan (Socrates): ”Ben Montella’dan razıyım… 2026 Dünya Kupası’na bu takımı hazırlaması gereken hoca olduğunu düşünüyorum. Oyuncularla bağının gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Hollanda gibi bir takıma karşı gol beklentisi üstünlüğünü ele geçiriyorsunuz. 11 şutta 0.97 vermek, hemen hemen hiçbir şey vermemek gibi bir şey. Bu şekilde kaybetmek üzüyor. Çok net bir şekilde çok iyi oynadığımız, turnuvadaki en iyi performansımızı gösterdiğimiz maçta kaybetmek tabii ki üzüyor.”

Mehmet Demirkol (Socrates): ”Montella’yı çeyrek finale çıkaran teknik direktör olarak değerlendirmek lazım. 60 dakika oyunu çok iyi kurgulamış, rakibe hiç açık vermedik. İlk yarı pozisyonları yoktu. Şampiyonanın en parlak performanslarından birine imza attık. Seyir zevki olarak en iyilerinden biriyiz. İnsanların alıştığı oyunun dışında bir heyecan kattık. Fransa şampiyon olabilir ama oyunu kimseyi tatmin etmez.”

Tümer Metin (Tivibu Spor): “Montella için, ‘en iyi yerden izledi’ yazanlar var, yapmayın….Tabii ki eleştiri olacak ama teknik adamlar sizden, bizden farklı düşünüyorlar. Sahneyi iyi terk ediyoruz, gelecek için önemli bir yatırım bu.”

Erman Özgür (Tivibu Spor): “Milli Takım ruhunu hissettik mi? 2008’den sonra ilk defa hissettik. 2 tane Avrupa Şampiyonası’nda rezil olurken hiç ağlayan futbolcu gördün mü? Ben neredeyse ölene kadar koşan oyuncuları bu turnuvada gördüm. Tekmeye kafa sokanı, elendik diye ağlayan kaptanı bu turnuvada gördüm. Bunu geri getirdi Montella her şeyden evvel.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com