Salgın romanı televizyon dizisi oldu

Stephen King'in "The Stand" adlı romanından uyarlanan, dokuz bölümden oluşacak dizinin yönetmen koltuğunda Josh Boone var.

KRONOS 17 Aralık 2020 KÜLTÜR

Stephen King’in ilk kez 1978’de yayımlanan romanı “Mahşer” (The Stand) televizyon dizisi oldu. Yapım ABD’nin CBS televizyonunda ekranlara gelecek ve çeşitli film platformlarından izlenebilecek.

Roman, ölümcül bir mikrobun biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan yayılıp salgına dönüşmesini anlatıyor. King’in romanında hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan, kendilerini kurtaracak bir lider arıyorlar. Roman, liderlik için ortaya çıkan iki adayın çekişmesi üzerinden Amerikan toplumundaki kutuplaşmayı irdeliyor.

Dokuz bölümden oluşacak mini dizinin yönetmen koltuğunda Josh Boone var. Başrollerde ise Whoopi Goldberg, Jovan Adepo, Owen Teague gibi isimler yer alıyor.

İlk bölümü bugün yayımlanacak dizi eleştirmenlerden şimdilik geçer not alamadı. New York Times’ın televizyon eleştirmeni Mike Hale’e göre, “Mahşer”in televizyon uyarlaması başarısız bir yapım ve romanın gücünü ekrana yansıtamıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com