Şubat’ta koronavirüsü yendiğini ilan eden Hindistan’da salgın kontrolden çıktı

Hindistan'da üç gün üst üste günlük yeni vaka sayısı rekor düzeye ulaştı. Ülkede son 24 saatte 346,786 yeni koronavirüs vakası kaydedildi, 2624 kişi öldü. Bazı bölgelerde hastanelerin tamamen dolduğu, sağlık hizmetlerinin çökme noktasına geldiği bildiriliyor.

KRONOS 24 Nisan 2021 DÜNYA

Dünyada başka yerde örneği olmayan bir koronavirüs (Kovid-19) dalgasıyla karşı karşıya olan Hindistan’da üç gün üst üste günlük yeni vaka sayısı rekor düzeye ulaştı.

Hindistan Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre, 1,3 milyar nüfusluk ülkede son 24 saatte 346,786 yeni koronavirüs vakası kaydedildi, 2624 kişi öldü. Böylece Kovid-19’dan bugüne kadar ölenlerin toplam sayısı 189,544’e ulaştı.

Ülkenin bazı bölgelerinde sağlık hizmetlerinin kapasitesinin sınırlarına ulaştığı, oksijen maskesi ve ilaç sıkıntısı çekildiği, Kovid-19 hastalarının hastanelerde yatak bulamadıkları belirtiliyor.

Cesetlerin yakılarak kül haline getirildiği krematuryumlar tamamen dolduğu için aileler günlerce beklemek durumunda.

HÜKÜMET ŞUBAT’TA KORONAVİRÜSÜ YENDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

Hindistan’da Şubat ayında yeni Kovid-19 vakalarında yaşanan büyük düşüş sonrası hükümet salgını “yendiğini” ilan etmişti. Uzmanlar bunun yol açtığı rahatlık yüzünden halkın büyük bölümünün maske takmayı bıraktığını, sosyal mesafe kurallarının pek çok yerde artık uygulanmamaya başladığını, bölgesel seçimler için parti kongreleri ve dini ayinlerin topluca düzenlendiğini belirterek şu an yaşanan dalgayı bununla ilişkilendiriyor. Virüsün yeni mutasyonunun çok daha hızlı yayılması salgının kontrolden çıkmasına yol açan bir başka etken olduğu tahmininde bulunuluyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com