Kanser tedavisi gören Süleyman Özışık yaşamını yitirdi

İnternet Haber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın kardeşi Süleyman Özışık yaşamını yitirdi. Özışık bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

KRONOS 05 Ağustos 2023 GÜNDEM

Bir süredir kanserle mücadele eden İnternet Haber çalışanı Süleyman Özışık, hayatını kaybetti. Özışık’ın ölüm haberini kardeşi Hadi Özışık, sosyal medya hesabından duyurdu.

Özışık, bir süredir kanser tedavisi görüyordu.


 

Hadi Özışık’ın paylaşımı şu şekilde:

“Innâ lillâhi we innâ ileyhi raciun Kardesim Suleyman Özışık’ı kaybettik.”

Hadi Özışık, kardeşinin kansere yakalandığını şu sözlerle anlatmıştı:

“Güzel haber beklediğimiz bir hastalıktan kötü haberler aldık. Süleyman’ın muayenesini yapan doktor tüm gerçekleri hem benim hem Süleyman’ın yüzüne haykırdı. İlk duyduğumda hastane başıma yıkıldı diyebilirim. Dua etmekten elime başka bir şey gelmiyor. Geçen video çektiğimde “Süleyman size ne yaptı” dediğimde bazı şeref yoksunları sosyal medyada adeta kına yaktı. Şimdi onlara sesleniyorum. Artık kına yakabilirsiniz çünkü Süleyman Özışık yaşadıklarından ötürü maalesef kansere yakalandı.”

SEDAT PEKER İFŞA ETTİ, POLİS EVİNİ BASTI

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker, 2021 yılındaki açıklamalarında Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın, kendisi ve dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığı iddia etmişti. Özışık kardeşlerin iddiayı yalanlamasının ardından Peker, Hadi Özışık’la görüşmesinin kaydını yayınlamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım”dan suç duyurusunda bulunmuştu.

‘SÜLEYMAN ÖZIŞIK NEREDE?’

Soruşturma kapsamında 22 Mayıs 2021’dei Hadi Özışık ile Süleyman Özışık’ın ev ve işyerine polis baskını yapılmıştı.

Hadi Özışık, 20 Ağustos 2021 günü kardeşinin gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı. Özışık, “Hep bana soruyorsunuz ‘Süleyman Özışık nerede?’ diye. Ben size söyleyeyim nerede olduğunu. Süleyman Özışık mesleğini bıraktı kardeşim” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com