Şüpheli ölüm: 22 yaşındaki genç 9’uncu kattan düştü

İstanbul'un Pendik ilçesinde 22 yaşındaki bir genç, apartmanın 9. katından atlayarak intihar etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada, intihar eden gencin telefonunda Mavi Balina isimli oyunun yüklü olduğu ve intihar sebebinin bu oyun olabileceği değerlendiriliyor.

KRONOS 12 Nisan 2024 GÜNDEM

Pendik’te Fatih Çakmak (22) ikamet ettiği 10 katlı binanın 9’uncu katından düşerek hayatını kaybetti. Gencin telefonunda “Mavi Balina” isimli oyunun yüklü olması nedeniyle intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor. Yaşanan korkunç olay, geçtiğimiz yıllarda dünyayı kasıp kavuran sansasyonel oyun “Mavi Balina kabusu geri mi döndü?” sorusunu akıllara getirdi.

Olay, İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Kavakpınar Mahallesi Yağdeller Sokak’ta meydana geldi. Fatih Çakmak (22) ikamet ettiği 10 katlı apartmanın 9’uncu katından düşerek hayatını kaybetti.

İNTİHAR SEBEBİ MAVİ BALİNA MI?
Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık, polis ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Ekiplerin incelemelerinin ardından Çakmak’ın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Fatih Çakmak’ın telefonunda geçtiğimiz yıllarda dünyayı kasıp kavuran, gençleri ölüme ve öldürmeye teşvik eden “Mavi Balina” adlı oyunun yüklü olduğu tespit edildi. Polis, gencin bu oyun nedeniyle intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerinde duruyor.

Öte yandan; Çakmak’ın psikolojik tedavi amaçlı ilaçlar kullanıldığı da öğrenildi.

MAVİ BALİNA OYUNU NEDİR?
Mavi Balina Oyunu, katılımcılara bir dizi görev veriyor ve bu görevler genellikle tehlikeli, kendine zarar verecek nitelikte veya psikolojik olarak zorlayıcı olabiliyor. Oyun genellikle 50’den fazla görev içeriyor ve son görev, katılımcıyı intihara teşvik ediyor.

Oyun genellikle gençler arasında gizlice oynanıyor ve katılımcıları manipüle ederek, onları izole ederek ve ruh sağlığını tehlikeye atacak görevleri yerine getirerek tehlikeli sonuçlara yönlendirebiliyor. Gençler arasında intihar vakalarıyla ilişkilendirilen bu oyunu birçok ülke engellemek veya önlemek için çeşitli adımlar attı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com