“Susamam insanları birleştirsin istedik, daha da bölündüler”

SITKI ÖZCAN 05 Aralık 2019 GÜNDEM MANŞET

Eylül ayı başında yaptığı Susamam şarkısıyla gündemi sarsan rap şarkıcısı Sarp Palaur, Washington merkezli düşünce kuruluşu Ortadoğu Ensitüsü’nün yıllık Türkiye konferansına katıldı.

Şarkısıyla Türkiye’deki farklı kesimleri bir araya getirmeyi hedeflediğini belirten Palaur, “Bu amaçla farklı görüşlerden rap şarkıcılarını bir araya getirdik. ‘Susamam’ insanları birleştiren bir şarkı olsun istedik, fakat sol görüşlü insanlar şarkıyı ‘Bunlar bizim çocuklar’ diyerek paylaştı, sağ görüşlüler, “Bunlar vatan haini” diyerek. Sonuçta insanları birleştirsin diye yaptığımız şarkı, amacımızın aksine kutuplaşmayı artırmış oldu” diye konuştu.

‘Otoriterlik Zamanlarında Sanat’ başlıklı panelde konuşan Palaur, şarkıda pek çok toplumsal soruna değinmeye çalıştıklarını kaydetti. “Bu sorunlar sadece Türkiye ile de alakalı değil” diyen ünlü rapçi, ele aldıkları konuların evrensel problemler olduğunu söyledi.

Moderatörlüğünü Johns Hopkins Üniversitesi öğretim üyesi Lisel Hintz’in yaptığı panele Palaur’un yanı sıra sosyal hareketler ve pop kültür uzmanı Kenan Behzat Sharpe ve Sabancı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Ayşe Öncü de katıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com