‘Süt banyosu’ ile gündeme gelen Emre Sayar: Pişmanım, herkesten özür diliyorum

Bir süt toplama merkezinde yaşanan "süt banyosu" olayıyla gündeme gelen Emre Sayar, "Süt tankının içinde süt yoktu. Görünen sadece sütün köpüğüydü. Yaşananlardan dolayı herkesten özür diliyorum, pişmanım "dedi.

KRONOS 01 Şubat 2021

Uğur Sayar'ın görüntüsü sosyal medyada yayınlandıktan sonra tutuklanmıştı.

Bir süt toplama merkezinde yaşanan “süt banyosu” olayıyla gündeme gelen Emre Sayar, şimdi bir lastikçide çalışmaya başladı. Emre Sayar, kazandaki sıvının süt olmadığını belirterek “Bu video nedeniyle işimden oldum. Şimdi de asgari ücretin de altında bir lastikçi de çalışıyorum” dedi.

Konya’da bir süt toplama merkezinde çalışan Emre Sayar’ın kazanda süt banyosu yaptığı ana ait görüntüler, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Olay sonrası tutuklanan Emre Sayar (24) ve görüntüleri paylaşan Uğur Turgut (32) tutuklandıktan 6 gün sonra tahliye oldu.

‘CEZAMI ÇEKTİM, LASTİKÇİDE ÇALIŞIYORUM, BİR DAHA ASLA YAPMAM’

‘Süt banyosu” olayının ardından konuşan Sayar, çok pişman olduğunu dile getirdi. Videoda yanlış anlaşıldıklarını anlatan Sayar, şu an asgari ücretin altına çalıştığını belirterek, “Videodan sonra işimden oldum. Şimdi ise asgari ücretten daha az bir paraya lastikçide çalışıyorum. Bu videodan sonra tutuklandım cezamı çektim. Ben böyle bir suçun içine bir daha düşmem. Böyle bir hatayı nasıl yaptığımı bilmiyorum” dedi.


 

Sayar, görüntünün çekildiği günü şöyle anlattı: “Ben süt toplama merkezinde 3 aydır çalışıyordum. Olaydan önce süt kantarında bir hata yaptım. Benim yüzümden şirket ceza yiyecekti. Durumu başımızda sorumlu olan Uğur Turgut’a anlattım. Onunla birlikte kantar hesabını tekrar gözden geçirdik. Bana kızıp bağırıyordu, çok sinirliydi. Kazanın içerisine girmemi istedi ben de mecbur kaldım. İşimden olmak istemiyordum. Yaptığım hesap yanlışı karşılığında bunun bir ceza olduğunu söyledi. Süt tanklarının içini temizledikten sonra tankların içinde sütün köpüğü kalmıştı üzerine sıcak su ekledim ve içerisine girdim. Kendimi mecbur hissettiğim için girdim. Daha sonra da videoya çekip kendi aramızdaki çalışanların olduğu grupta paylaştık.”

‘KENDİ İÇTİĞİM SÜTÜN İÇİNE NEDEN GİREYİM’

Sayar, olay nedeni ile pişman olduğunu ve kamuoyundan özür dilediğini ifade ederek, şunları söyledi: “Kendi içtiğim sütün içine neden gireyim ki? İnsanlar videoda belirtilmediği için doğal olarak yanlış anladı. İçinde süt yoktu kazanın. Süt tanklarını günlük temizliyoruz o tankların içinde kalan sütün köpüğü, sadece üzerine kaynar su koydum. Suyun rengi o yüzden beyaz oldu. Tanklardaki süt soğuk olur parmağınızı dahi sokamazsınız. Oradan her gün evime süt götürüyorum bizzat kendim içiyorum o sütleri. Kesinlikle yanlış anlaşıldık. İnsan sağlığına zarar verecek kesinlikle bir şey yapmadık. Yaptığım şey için pişmanım.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com