Tacizden yargılanan İYİ Parti’li belediye başkanına hapis cezası

Zonguldak'ın Gülüç Beldesi'nin İYİ Partili Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, belediye çalışanı Duygu K.’yi taciz ettiği suçlamasıyla yargılandığı davada, hapis cezasına çarptırıldı.

KRONOS 28 Mayıs 2024 GÜNDEM

Gülüç ilçesinin belediye başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş

Zonguldak’ın Gülüç ilçesinin belediye başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın, belediye çalışanını taciz ettiği gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

Gazete Duvar’dan Mustafa Özdemir’in aktardığı habere göre, Bugün Ereğli 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıkan Gökhan Mustafa Demirtaş suçlamaları kabul etmezken, mahkeme başkanı Demirtaş’ı suçlu bularak cinsel saldırı suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, cinsel taciz suçundan 10 ay hapis cezası verildi.


Duruşma çıkışında gazetecilere konuşan Duygu K., “Bugün verilen hapis cezası karşısında adaleti iliklerime kadar hissettim. Taciz ve şiddete uğrayan tüm kadınlara sesleniyorum; kimse korkmasın, dimdik dursunlar, kimseye boyun eğmesinler. Yüce Türk adaletine güvensinler ve haklarını arasınlar” dedi.

Öte yandan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında daha önce de türlü iddialar gündeme gelmişti. Beldeyi adeta suç mahalline çevirdiği öne sürülmüştü.

Belde de bulunan bir inşaat firmasında kalfa olarak çalışan dar gelirli Nazim Aydın’ın üzerine İnşaat şirketi kuran Belediye Başkanı Demirtaş’ın Gülüç Belediyesi ile bu yolla ticaret yaparak hortumladığı ortaya çıkmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com