‘Bakan Yardımcısına uyuşturucu baronundan rüşvet’ haberine erişim engeli

Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın tahliye girişimi için Adalet Bakan yardımcısı Akın Gürlek'le temasa geçtiğini duyuran habere erişim engeli getirildi.

KRONOS 03 Ocak 2024 GÜNDEM

Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın tahliye girişimi için Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek’le temasa geçtiğini haberleştiren gazeteci Seyhan Avşar’ın haberine erişim engeli getirildi.

Akın Gürlek, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği’ne erişim engeli talebiyle başvurdu. Bu talebi kabul eden İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, “Haberde kullanılan ifadelerin niteliği itibariyle kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu, haber içeriğinin talepte bulunanın şeref ve haysiyetini incitici nitelikte olduğu, haber içeriklerinin haber alma ve haber verme özgürlüğü içerisinde değerlendirilemeyeceği kanaatine varılmış” ifadelerini kullandı.


 

Erişim engelleme kararını sosyal medya hesabından duyuran Avşar, “Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın tahliye girişimi için Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçtiğini yazdığım haberime 12 saat dahi dolmadan erişim engeli kararı getirildi” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com