Tribünlerden yükselen ‘hükümet istifa’ sesleri yandaş kulüpleri rahatsız etti

Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmalarında tribünlerden yükselen "hükümet istifa" seslerine Süper Lig'deki bazı takımlardan tepki geldi. Rizespor, "Provokatif girişimler foseptik farelerinin çığlıkları olarak tarihe not düşülecektir" dedi.

KRONOS 27 Şubat 2023 SPOR

Maraş merkezli depremlerin ardından Fenerbahçe-Konyaspor ve sonrasında Beşiktaş-Antalyaspor maçı sırasında tribünlerden yükselen ‘hükümet istifa’ sloganlarına Süper Lig’deki bazı takımlardan tepki geldi.

İlk kınama Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’dan geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kayserispor şu ifadeleri kullandı: “Kayserispor camiasının devletin ve milletin yanında olduğunu, şu felaket günlerinde milli acımızı yürekten paylaştığını, tribünlere hakim olmaya çalışan kirli siyaset ve zillete de karşı olduğunu ve bunu da kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

SELÇUKLU DAR-ÜL MÜLKÜ KONYA…

Süper Lig’de mücadele eden Konyaspor ve Alanyaspor da kınama mesajı yayınlayan diğer kulüpler oldu. Konyaspor yaptığı açıklamada, “Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor camiası ve taraftarı dün, bugün ve yarın daima devletimizin yanındadır. Yas gününde yas tutmak yerine çirkin bir siyasete payanda olanları en şiddetli şekilde kınadığımızı tarih ve millet huzurunda beyan ederiz” dedi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NUN KARDEŞİNDEN DESTEK GECİKMEDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kardeşi Hasan Çavuşoğlu, başkanı olduğu Alanyaspor’dan açıklama yayınladı. Alanyaspor’dan yapılan açıklamada, “Futbola siyaset sokma ve ayrıştırma çabası içinde olanları şiddetle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin sonuna kadar yanındayız” sözlerine yer verildi.

RİZESPOR’DAN HAKARET DOLU AÇIKLAMA

Turgut Müteahitlik firmasının sahibi Rizespor Başkanı İbrahim Turgut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile biliniyor. Turgut Müteahitlik, bina, tesis, altyapı, tünel, viyadük, köprü, karayolu ve deniz yapıları alanlarında birçok kamu projesinde yer almasıyla dikkati çekiyor. Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor da, hükümete destek furyasına katılırken, kulüpten yapılan resmi açıklamada hakaret dolu ifadeler yer aldı.

Rizespor’dan yapılan açıklamada, “Türk Milletinin yaşadığı büyük acı henüz çok tazeyken ve özlenen dayanışma ruhu ilk kez bu kadar yüksekken, birilerinin hazımsızlığına uşaklık yapmak Türk sporuna ihanettir. Devletimiz ve milletimiz deprem bölgesinde yaraları sarmak için tüm gücü ile seferber olmuş iken tribünlerde alçakça provokasyona kalkışanları devletimiz de milletimiz de affetmeyecektir.

Milyonlarca futbolseverin gol sevincini yaşamaktan imtina ettiği bir ortamda yapılan provokatif girişimler foseptik farelerinin çığlıkları olarak tarihe not düşülecektir. Milletimizin yaraları sarmak için büyük bir dayanışma içinde olmasından rahatsız olan lejyoner taraftar müsveddelerini şiddetle kınıyoruz. Karadeniz gençleri olarak her zaman Aziz Milletimizin ve Devletimizin yanındayız!” ifadelerine yer verildi.

ERDOĞAN AİLESİNİN DAMADI GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ DA AÇIKLAMA YAPTI

Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarındaki “Hükümet istifa” sloganlarına tepki açıklaması yayınlayan kulüpler kervanına Medipol Başakşehir de katıldı. Erdoğan ailesinin damadı olarak bilinen Göksel Gümüşdağ ve hükümete yakın takımı Başakşehir Kulübü, resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Açıklamada, “Tüm futbolseverleri, büyük bir felaketin yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde farklı ve faydasız amaçlara hizmet edenlerden uzak kalmaya davet ediyoruz. Bu felaketin yaralarını omuz omuza saralım” denildi.

BAHÇELİ, BEŞİKTAŞ’TAN AYRILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında tribünlerde “istifa” sloganı atılmasını “sorumsuzluk ve şuursuzluk” olarak nitelendirmişti. Bahçeli, Beşiktaş-Antalyaspor maçında da “istifa” sloganlarının atılmasının ardından siyah-beyazlı kulübün üyeliğinden ayrıldı.

Bahçeli maçların seyircisiz oynanmasını da istedi ve şunları söyledi:

“Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com