Taksiciyi öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

İzmir'de aracına bindiği taksi şoförü Oğuz Erge'yi öldüren katil zanlısı Delil Aysal, ifadesinde "Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü 'pos cihazının şarjı yok' dedi. Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım" dedi.

KRONOS 05 Şubat 2024 GÜNDEM

İzmir’de aracına bindiği taksi şoförü Oğuz Erge’yi öldüren katil zanlısı Delil Aysal’ın ifadesi ortaya çıktı. Taksi şoförü Erge’nin kredi kartını kabul etmediğini iddia eden Aysal, “Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü ‘pos cihazının şarjı yok’ dedi. Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım. Normalde kendime sıkacaktım” dedi.

Kapüşon ve cerrahi maske takan 19 yaşındaki Delil Aysal tarafından arka koltuktan tabancayla 3 el ateş edilmesi sonucu ağır yaralanan Oğuz Erge, kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Türkiye’nin konuştuğu olayın kamera görüntülerinde Aysal’ın taksi şoförü öldürmesi sonrası “Kimseye güvenmeyeceksin” dediği ve araç içinde hırsızlık yaptığı da görülmüştü.

Tutuklanan Aysal’ın emniyette çok sayıda suçtan kaydının olduğu öğrenildi.

‘KENDİME SIKACAKTIM’

Savcılık ifadesinde Aysal’ın şunları söylediği belirtildi:

“Ailevi sıkıntılarım var. Annem babam kardeşime daha çok önem veriyor. Benimle kardeşimle ilgilendikleri gibi ilgilenmiyorlar. Bu sebeplerden dolayı psikolojim çok iyi değil. Bu yüzden Buca Evka-1 semtindeki Şahin Tepesi mevkiine intihar etmeye gidecektim. Taksiye de bu yüzden bindim. Şoföre ‘Şahin Tepesi’ne gidelim’ dedim. Bu saatte Şahin Tepesi’ne çıkamayacağımızı söyledi. Bunun üzerine ‘Gaziemir’de eski çalıştığım fırının olduğu yere gidelim’ dedim. Oraya doğru gidiyorduk.

Üzerimde nakit para yoktu. Taksimetre ücretini kartla ödeyecektim. Ancak taksi şoförü ‘pos cihazının şarjı yok’ dedi. Kartı kabul etmedi. Ben de belimdeki silahı çıkartıp sıktım. Normalde kendime sıkacaktım. Taksicinin cep telefonunu ve kulaklığını aldım. Telefon rehberinden kızının telefon numarasını buldum. Kızını arayıp, ‘babanız Gaziemir’de kan kaybediyor. Ambulans çağırın’ deyip kapattım. Daha sonra cep telefonunu tarlaya atıp gittim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com